Medimagazin logo

Sağlık müdürü akademisyenliği seçti

Isparta İl Sağlık Müdürü Süleyman Önal, bugün görevinden ayrıldı. Dört yıldır İl Sağlık Müdürlüğü görevini üstlenen Önal, Süleyman Demirel Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak çalışacağını belirtti.
Sağlık müdürü akademisyenliği seçti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Süleyman Önal, yaptığı açıklamada, insanların sağlığına hizmet ettiğini belirterek, “Sağlıkta hizmete devam ediyorum. Bu sebeple görevime nokta değil, virgül koyuyorum.” dedi.


    Çalıştığı süre içerisinde Isparta’da sağlık sektörünün geleceği adına temel altyapının planlama ve çalışmalarını büyük ölçüde yaptıklarını belirten Önal, “Sağlık kampüsümüz kuruluyor, ilçelerimizin tüm hastaneleri yenileniyor ve onarılıyor, Acil Hizmet istasyonlarımızın sayısı arttı ve artıyor, evde bakım hizmetleri uygulanıyor. Hava ambulanslarımız hizmet için uçuşta. Çevre sağlığı hizmetleri örnek çalışmalarını sürdürüyor.” diye ifade etti.


    Çalışma süresinde, hasta memnuniyeti ile birlikte çalışan memnuniyetini de önplanda tuttuklarını söyleyen Önal, şunları ifade etti: “Dört yıla yakın çalışma sürem içerisinde, ilimizdeki kurum ve kuruluşlarla, sivil toplum kuruluşlarıyla, özel sektör temsilcileriyle, sanat, sosyal ve siyasi dünyanın temsilcileriyle, yazılı ve görsel basınımızla uyum içinde çalışmaya özen gösterdik. Bundan dolayıdır ki 25 yılın en uzun süre (2. sıra) Sağlık İl Müdürlüğü yapanlar arasında kadromuzla yerimizi aldık.”
   

Akademisyen olmaya karar verdiğinden dolayı görevinden ayrıldığını belirten Önal, “Kendi isteğimle bu tercihimi yapmış durumdayım. Eğer arzu etseydim, asil olarak yürütmekte olduğum görevimi hukuki hak ve çerçevede sürdürebilirdim. Sonuç olarak kendim istediğim için gidiyorum ve yıllardır hayalini kurduğum akademik kadroda görev yapma hedefine ulaştığım için mutluyum.” dedi.

sağlık
müdürü
akademisyenliği
seçti
Yorum (7)
Dr Hakan
Niye ki? Tüyo mu geldi acaba? Üniversiteyi bırakmasak mı?
0
Cevapla
gölgelice
Hayret! Nasıl olur? Pratisyen hekim değilmiymiş?
0
Cevapla
hastane
Akademisyenliği seçtimi yoksa gitmek zorundamı bırakıldı? adı birçok vukuata karışan meslektaşımıza üniversitede başarılar dileriz. Yaptığı görevi abartmaması gerektiğini anlar inşallah.Sanki başbakan yada cumhurbaşkanlığı yapıyor gibi haberlere konu oluyorda...
0
Cevapla
dr. adalet
Yazının başlığı sanki yanlış yazılmış gibi. Doğrusu şöyle olmalı: "sağlık müdürü 4 yıllık başarılı icraatları (!) nedeniyle üniversitede akademisyenlik ile ödüllendirildi." Tıp fakültelerinin hükümetin arka bahçesi olmasına sayılı günler kaldı.
0
Cevapla
Frankie Bellevan
Herhalde sayın müdürün yakın gelecekteki hedefleri için(politik )akademik ünvanlara ihtiyacı olabilir(en azından kendisi böyle düşünebilir).Ayrıca diğer bir neden bakın akademik hayat söylenenlerin aksine hala çok cazip demek istemiş olabilir.Ya da hobi amaçlı takılma planıdır,daha sonra sıra yamaç paraşütüne gelecektir.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir