Medimagazin logo

Sağlık Bakanlığından haziran dönemi iller arası yer değiştirme atama kurası duyurusu

Sağlık Bakanlığı, 2023 yılı Haziran dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştirme suretiyle atanma kurasına ilişkin duyuru yayımladı. Duyuruda, başvuruların değerlendirme sonuçlarının ve 1 Temmuz tarihine kadar hesaplanmış hizmet puanlarının PBS üzerinden ilan edildiği ifade edildi
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Sağlık Bakanlığından haziran dönemi iller arası yer değiştirme atama kurası duyurusu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEDİMAGAZİN - Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"2023 yılı haziran dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştirme suretiyle atanma kurası için Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden başvurusunu kesinleştiren personelin başvuruları değerlendirilmiş olup, değerlendirme sonuçları ile 01.07.2023 tarihine kadar olan hizmet puanları PBS üzerinden ilan edilmiştir.

Hesaplanan hizmet puanına itirazı olanlar veya başvurusu ret edilenlerden, 19.07.2023 tarihinden itibaren 20.07.2023 tarihi saat 18:00’e kadar Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden elektronik ortamda itirazlar alınacaktır.

Hizmet puanına itirazı olanların, Personel Bilgi Sistemi üzerinden hizmet puanı itiraz formunu doldurup kaydetmeleri gerekmektedir.

Başvurusu ret edilenler, Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden değerlendirme sonucu formuna itiraz gerekçesini doldurup kaydetmeleri ve var ise itiraza ait belgeleri sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

İlan metninin 12. maddesi kapsamında eğitim kliniği bulunan eğitim ve araştırma hastanelerini tercih edenlerden, başvuru şartlarını taşımadığı tespit edilenlerin, ilan metninin 12. Maddesinin b) bendi gereği eğitim kliniği bulunan eğitim ve araştırma hastanesi tercihleri dikkate alınmayacaktır. Bu hususda itirazları bulunanların da Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden itiraz gerekçesini yazıp kayıt ettikten sonra itiraz edilen belgelerini Personel Bilgi Sistemi üzerinden 20.07.2023 tarihi saat 18:00' e kadar yüklemeleri gerekmektedir.

 27.07.2023 tarihindeki yerleştirme işlemi, itirazların değerlendirilmesinden sonra 01.07.2023 tarihine göre yeniden hesaplanan hizmet puanlarına göre yapılacaktır."

İlan Metni

Kura Takvimi

Ek-1 Tablo için tıklayınız

saglik bakanligi
iller arasi yer degistirme kurasi
duyuru
doktor
hekim
Yorum (2)
Kerem Dindar
şu an uşak eah'de görevdeyim, tepecik eah'a tayin istedim... seçtiğiniz bölüm eah için uygun değil diyorlar... şaka mısınız siz? madem öyle beni alın görevden ilçe hastanesine verin!
Cevapla
cerrah
@kerem dindar , kesinlikle sizi haklı buluyor olmakla beraber açıklamaya dikkat ediniz: 12.madde b bendi. i̇tiraz hakkınız var ama...minarre kılıf meselesi veya kimi kime meselesi.
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir