Medimagazin logo

Sağlık Bakanlığı: Doktora silahlı saldırının medikal malzemelerle ilgisi yok

Sağlık Bakanlığı bugün bir hekimin daha fazla tıbbi malzeme yazmadığı için 'kurşunlandığı' yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı
Sağlık Bakanlığı: Doktora silahlı saldırının medikal malzemelerle ilgisi yok
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanlığı bugün VATAN Gazetesinde yer alan "Medikal Firmasının reçetesini yazmayan doktora 10 kurşun" başlıklı haberle ilgili açıklama yaptı.  Açıklamada kurşunlanma olayı doğrulanırken, konunun tıbbi malzemelerle ilgisinin bulunmadığı belirtilerek şunlar kaydedildi:

 

Haberde adı geçen doktorumuz Bakanlığımıza bağlı Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniğinde Asistan Hekimi olarak görev yapmaktadır. Söz konusu doktorumuz, 16.05.2014 tarihinde evinin önünde kimliğini bilmediği kişiler tarafından silahlı saldırıya uğramıştır.

 

Saldırı sonrasında "genel durumu iyi ve bilinci açık halde" Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Acil Servisinde müşahede altına alınmıştır. Olayın akabinde adli inceleme makamları tarafından gerekli işlemler başlatılmıştır. 

Doktorumuz, iyileşme sürecini takiben 10.03.2015 tarihinde rotasyon ve eğitim amacıyla İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı bir hastanemizde görevine başlamıştır.

Adı geçen doktorumuz ile yapılan görüşmede hiçbir basın mensubunun ve kurumunun kendisiyle görüşme yapmadığı dolayısıyla haberlerde yer alan ifadelerin kendi beyanı olmadığı ayrıca "medikal malzemelerin temini" ile ilgili iddialarında tamamen asılsız olduğunu belirtmiştir.

Kaynağından teyit edilmediği halde edilmiş gibi haber sunulması habercilik etiği ile bağdaşmadığı gibi sağlık personeli ve kurumlarına olan güveni de haksız yere zedelemektedir

:

sağlık
bakanlığı:
doktora
silahlı
saldırının
medikal
malzemelerle
ilgisi
yok
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir