Medimagazin logo

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca görevi devraldı

Yeni kabine yemininden sonra Eski Sağlık Bakanı Ahmet Demircan görevini Dr. Fahrettin Koca'ya teslim etti
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca görevi devraldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanlığına getirilen Fahrettin Koca, görevini Ahmet Demircan'dan devraldı.

Demircan, Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesi'nde düzenlenen devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, bir yıllık görev süresi içinde sağlık alanındaki hizmet başarısını sürdürmeye gayret ettiklerini söyledi.

Türkiye'nin sağlık alanında son 16 yılda "mükemmel" gelişmeler yaşadığını belirten Ahmet Demircan, "Türkiye'nin sağlıkta, öncesiyle kıyaslanamayacak başarısı bundan sonra da elbette artarak devam edecek. Bu bayrak yarışında, bayrağı devralan arkadaşım Dr. Fahrettin Bey, bundan sonra bayrağı daha yükseğe dikmek için üzerine düşeni yapacak, bundan eminiz. Kendisinin tecrübesi ve birikimi bunu yerine getirmek için fazlasıyla yeterli." dedi. 

Demircan, parlamenter sistemin son Bakanlar Kurulu üyesi olarak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Sağlık Bakanı olan Koca'ya görevi devretmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek, "Türkiye, bu sistem değişikliğiyle daha önceki dönemlerde gelişmesinin önünde engel teşkil eden vesayet baskılarından, darbelerden, koalisyon sıkıntılarından kurtulmuş olarak kendisini daha hızlı şekilde geleceğe taşıyacak. Yeni kadroların da yeni sistemle Türkiye'ye çok daha güzel hizmetler vereceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Fahrettin Koca'ya çalışmalarında başarılar dileyen Ahmet Demircan, birlikte çalıştığı herkese teşekkürlerini sundu.

Demircan, ayrıca gayretleri ve emekleri için takdir ettiği sağlık çalışanlarının bundan sonraki süreçte de başarılı çalışmalara imza atacaklarına inandığını da söyledi.

 

Ahmet Demircan, "Ayrıca, bu görevi bizlere güvenerek emanet eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve birlikte Bakanlar Kurulu'nu son olarak tamamladığımız Başbakanımız Binali Bey'e ayrıca teşekkürlerimizi sunmak isterim." şeklinde konuştu. 

- "Hasta memnuniyetini öncelikli kılacağız" 

Sağlık Bakanlığına getirilen Fahrettin Koca da Demircan'a, kendisi için sarf ettiği güzel sözler ve bugüne kadar yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

AK Parti hükümetlerinin bugüne kadar gerçekleştirdiği sağlıkta dönüşüm reformunu daha ileri bir noktaya taşımayı hedeflediklerini bildiren Koca, şunları kaydetti:

"Bunun yanında bu süreçte özellikle çalışan memnuniyetiyle birlikte hasta memnuniyetini öncelikli kılacağımızı ifade etmek istiyorum. Vatanımıza, milletimize hayırlı olur inşallah. Az konuşup çok icraat yapan bir Bakanlık olacak inşallah. Bu süreçte hep birlikte yol alarak, daha ileri noktalara bu hizmeti götüreceğimize inanıyorum." 

Konuşmaların ardından Demircan ve Koca birbirlerine hediyeler takdim etti.

Devir teslim töreninde, Bakan Koca'nın küçük oğlu Zahit Esat ve eşi Hale Koca da yer aldı.

 

fahrettin koca
sağlık bakanı
ahmet demircan
Yorum (13)
DAŞ MEMED
allah hayırlı eylesin..nasreddin hocanın testi meselesi gibi..en baştan söyleyelim...sağlık bakanlığı kadro ve ihale açısından çok çok büyük imkanlara sahiptir..bu millet neler gördü..bakanlıktaki bazı genel müdürlük kadroları "asansör kadro " olarak kullanıldı..6 ay atama yapıldı..kadro alan ayrıldı başkası geldi...bakanlığa toplu iğne alınacak olsa karşı binaya şirket kuruldu yandaştan alındı..vallahi allah çok kötü intikam alır..!..böyle şeylere asla müsaade etmeyiniz adil olunuz...selam ve saygı...
2
Cevapla
hakan
.tıbbi sekreterler için çözüm.hem asmler hme atama hemde sağlık işçisi alımında diplomalı tıbbi sekreterlere çözüm
1
Cevapla
Abdullah
İlk iş olarak müsteşarı değiştirin sayın bakanım!
17
Cevapla
Dr.Cevdett
Medimagazini takip edenler bilir. Yıllardır burada doğruları yazmaya çalışıyoruz. Kamil Ömür, Frankie Bellavan buranın daimi üyeleri. Ancak artık hekim olarak çalışan memnuniyetine katkıda bulunacak iyileştirmeler yapılacağına dair ümidim kalmadı. Emekliliğe 1 yıldan az kaldı. 5000 tl emekli maaşı alabilsem ardıma bakmadan dilekçemi vereceğim. Yeni bakanımızın ilk demeci''"Bunun yanında bu süreçte özellikle çalışan memnuniyetiyle birlikte hasta memnuniyetini öncelikli kılacağımızı ifade etmek istiyorum. '' Umarım hakkımızda hayırlı olur.
27
Cevapla
dr
hayırlı olsun sayın bakanım.sağlık camiası sizden çok şey bekliyor.sağlıkta şiddeti ortadan kaldırın.acillere destek olun.emekli maaşları ve yıpranma hakkını alın.
28
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir