Medimagazin logo

Sağlık Bakanı Akdağ Medine'de

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Diyanet İşleri Başkanlığının Suudi Arabistan'ın Medine kentindeki hastanesinde incelemelerde bulundu.<br />Bakan Akdağ, Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu ile birlikte Medine'de faaliyet gösteren hastaneyi ziyaret etti. Ziyaret sırasında Başhekim Beyazıt Dikmen'den çalışmalarla ilgili bilgi alan Bakan Akdağ, servislerde incelemelerde bulundu
Sağlık Bakanı Akdağ Medine'de
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEDİNE (A.A)
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Diyanet İşleri Başkanlığının Suudi Arabistan'ın Medine kentindeki hastanesinde incelemelerde bulundu.
Bakan Akdağ, Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu ile birlikte Medine'de faaliyet gösteren hastaneyi ziyaret etti. Ziyaret sırasında Başhekim Beyazıt Dikmen'den çalışmalarla ilgili bilgi alan Bakan Akdağ, servislerde incelemelerde bulundu.

Hastaneye gelen vatandaşlarla sohbet eden, hastalara “geçmiş olsun” dileklerini ileten Bakan Akdağ, daha önce Diyanet İşleri Başkanlığının Mekke'deki hastanesinde incelemelerde bulunduğunu hatırlattı. Bakan Akdağ, Mekke'ye göre buradaki sağlık hizmetlerinin yoğun olmadığını söyledi. Her iki kentteki sağlık hizmetleri için Diyanet İşleri Başkanlığına teşekkür eden Bakan Akdağ, “Gördüğüm kadarıyla kutsal vazifelerini ifa için gelen hacılara sağlık konusunda önemli, iyi organize edilmiş hizmet veriliyor” dedi.

Kendisinin de 1987 yılında doktor olarak görev yapmak üzere kutsal topraklara geldiğini belirten Akdağ, o zamandan bu yana sağlık konusunda verilen hizmetlerde önemli ilerlemeler kaydedildiğini belirtti. Akdağ, son olarak Mina'da Suudi Sağlık Bakanı ile görüştüklerini söyledi. İş birliğinin, özellikle acil servis ve ambulans hizmetleri konusunda ilişkilerin geliştirilmesi için çalışma yapılacağını belirten Bakan Akdağ, bu konuda iki taraftan uzmanların yakın zamanda bir araya geleceğini bildirdi.

Mecburi olmamak kaydıyla gelecek yıldan itibaren hacca geleceklere grip aşısı yapılmasını planladıklarını belirten Akdağ, “Çünkü bazı hastalıklar açısından vücudun direnci önemli. Onun için Diyanet İşleri Başkanlığı ile ortak çalışma yürüteceğiz” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu da sağlık hizmetlerinde Sağlık Bakanlığının önemli katkısı olduğunu söyledi.

Ali Bardakoğlu, bir soru üzerine, gelecek yıl hacı adaylarına dağıtılacak rehber kitaplara sigara konusunda uyarı konulmasının planlandığını ifade etti. Bardakoğlu, sağlık sorunları nedeniyle Arafat'a çıkamayan ve hac vazifesini yapamayan iki hastaya gelecek yılki hac faaliyetleri kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığınca davet gönderilerek söz konusu iki hastanın hac farizasını yerine getirmelerinin sağlanacağını bildirdi.

Medine'deki hastanede 20'si uzman 44 doktorun da aralarında bulunduğu 160 kişilik ekip hizmet veriyor. 30 Ekim-3 Aralıkta birinci dönem hizmeti veren hastane, dünden itibaren 6 Ocaka kadar sürecek ikinci dönem faaliyetlerine başladı. Hastanede 3 Aralık itibarıyla yaklaşık 17 bin kişiye sağlık hizmeti verildi.

sağlık
bakanı
akdağ
medine'de
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir