Medimagazin logo

Safra kesesi; hastada yok, raporda homojen ve normal büyüklükte!

Adana'da şiddetli bel ve kasık ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran Hasan Akel, çekilen filminde 4 yıl önce aldırdığı safra kesesi ortaya çıkınca, "Hiçbir şeyiniz yok" yok denilerek evine gönderildi. Ancak, ağrılara dayanamayan Akel, özel bir hastanede mesane tümörü teşhisiyle iki kez ameliyat olup sağlığına kavuştu.
Safra kesesi; hastada yok, raporda homojen ve normal büyüklükte!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ADANA-Merkez Seyhan ilçesinde oturan işçi emeklisi Hasan Akel (56), bir süre önce bel ve kasık ağrısı başlayınca, bir devlet hastanesine gitti.

Doktor muayene ettiği Akel'den, vücudunun alt ve üst tarafının filminin çekilmesini istedi. Bunun üzerine Akel'in filmi çekildi. Filmi inceleyen doktor sonuçlara göre "Sizin hiçbir şeyiniz yok" diyerek Akel'e ilaç yazmadan gönderdi.

Akel evine döndükten sonra yine bel ve kasık ağrısı yaşadı. Bunun üzerine çekilen filmin sonuçlarını incelediğinde şok olan Akel, 4 yıl önce aldırdığı safra kesesi hakkında, "Safra kesesi homojen olup normal yer ve büyüklüktedir" ibaresinin yazılı olduğunu gördü.

Bunun üzerine Akel, hemen başka bir hastaneye giderek şikayetlerini söyleyip başvuru yaptı. Yapılan başvuru sonucunda aynı filmi inceleyen hastane bu kez safra kesesinin olmadığını ve ayrıca böbreklerinde taş olduğunu belirledi.

Daha sonra Akel, mesanesinde tümör olduğu teşhisiyle iki kez ameliyat yapıldı. Yapılan ameliyatlar sonucunda Akel sağlığına kavuştu.

İlk gittiği hastanede filmi çekildikten sonra, "Hiçbir şeyiniz yok" denilerek gönderildiğini söyleyen Akel, "Çekilen film komedi filmi gibi. Benim 4 yıl önce aldırdığım safra kesem bile filmde var görülüyor. Böyle bir şey olamaz. Ben ağrıdan duramazken doktor bende bir şey olmadığını söyleyerek gönderdi. Bunun üzerine özel bir hastaneye giderek 2 bin 500 lira para harcayıp iki kez ameliyat oldum. Şimdi sağlığım yerinde. Ben emekli bir insanım bu parayı güç bela ödedim. Bana bakmayan ve ilgilenmeyen yanlış teşhis koyan, olmayan organımı varmış gibi gösteren hastane ve doktorlardan şikayetçiyim. Cumhuriyet Savcılığı'na şikayette bulunacağım" dedi.

Hastane yetkilileri ise vatandaşın iddialarının inceleneceğini, ihmal olması durumunda inceleme başlatılacağını bildirdi.

safra
kesesi
hastada
yok
raporda
homojen
ve
normal
büyüklükte!
Yorum (18)
rad
performans performans diye insanları yat kalk günde 200 tane mr, bt raporuna ultrasona zorlarsanız olacağı bu.hooop bakar geçer. belkide bir alttaki hastayı okudu onun raporunun içine. gene iyi kurtarmış hasta. çok daha vahim olaylar var.
0
Cevapla
rad.dr.
Günde 100 ultrason yaparsanız sonuç bu olur, atlarsınız da , opere keseyi de unutursunuz rapordan çıkarmayı..Bizra da hastalar sorgulasalar ya bize neden bu kadar hızlı bakılıyor, ya bişey atlanırsa diye!!! randevular 3 iş gününü geçmeyecek, ama tetkik kalitesi nasıl olacak??malesef acı ama gerçek...
0
Cevapla
hakan tamar
KEŞKE SİTE YÖNETİCİLERİ BU HABERİ PERFORMANS SİSTEMİNİN GETİRDİKLERİ ŞEKLİNDE YAYINLASALARDIDA BİR MESLEK GRUBUNU SANKİ NEDENİNİ BİLMİYORMUŞ GİBİ HEDEF GÖSTERMESELERDİ. SONUÇTA HEPİMİZ BİLİYORUZKİ BU TİP OLAYLAR PERFORMANS SİSTEMİ YÜZÜNDEN HER BRANŞTA OLUYOR VE OLACAK GÜNDE SINIRSIZ HASTA BAKMAK ZORUNDA BIRAKIRSANIZ DOKTORLARI OLUCAK BU. BUNU FARKEDEN VE AZICIK MANTIĞI OLAN HASTALAR DOKTORU DEĞİL PERFORMANS SİSTEMİNİ DAVA ETMELİ. AYRICA OYUNA DÜŞMEYİP MESLEKTAŞLARINI KÖTÜLEMEYİP ONLARA DESTEK OLUP PERFORMANS SİSTEMİ ALEYHİNE YORUM YAPAN DOKTOR ARKADASLARIMA DA TEŞEKKÜR EDİYORUM.
0
Cevapla
rad
1.Rapordan safra kesesi ile ilgili ibare çıkarılmayı unutulmuştur yada söylenmiş sekreter yapmamıştır. Bu sorun her yoğun çalışılan her yerde radyoloğun başına gelir. 2. Tetkik üst batın BT. yani mesane inceleme alanında değil. 3. Tetkik kontrastlı. Üriner fazda kontrast renal pelviste olduğu için taş görülmeyebilir.
0
Cevapla
dr.mehmet
Tetkikler çoğunlukla hastanın hoşuna gitsin yada gönlü olsun diye istenince bu oluyor. Klinisyen anamnezi alsa alt batın USG veya üriner USG ile problem çözülecek .AMA O ZAMAN HASTANE SGK DAN AZ PARA ALACAK!!!! Nerede batın usg sonucu.... USG pakette BT ise paket dışı ve ekstra paralı... Mesane nere üst batın BT nere... klinisyenlerde azıcık kendilerini sorgulamal ı dersiniz.....
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir