Medimagazin logo

Plastik cerrahlar İstanbul'da buluştu

Dünyanın önde gelen plastik cerrahları, İstanbul'da aynı program kapsamında düzenlenen üç ayrı etkinlikte Türk meslektaşlarıyla bir araya gelerek deneyimlerini paylaşacak.
Plastik cerrahlar İstanbul'da buluştu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA-İstanbul Uluslararası Rinoplasti Kursu, 3. Uluslararası Avrasya Estetik Cerrahi Kursu ve İstanbul Uluslararası Rinoplasti Sempozyumu'nda, canlı plastik cerrahi alanındaki yeni gelişmeler, canlı ameliyatlar ve ''workshop''larla daha renkli hale getirilerek 6 gün boyunca ele alınacak.
     
Amerikan Rhinoplasti Derneği ve Türk Plastik Cerrahi Derneği tarafından, Türk Plastik Cerrahi Derneği'nin 50. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen Uluslararası Rinoplasti Kursu'na, ABD'den Bahman Guyuron ve Fransa'dan Anthony Wolf gibi dünyaca ünlü cerrahlar katılacak.

     Rinoplasti konusundaki bütün ayrıntıların ele alınacağı kursta, konuşmacılar kendi deneyimlerini aktaracak, ele alınan konular tartışmaya açılıp görüş alış verişinde bulunulacak.

     Amerikan Rhinoplasti Derneği'nin yurt dışında bir başka dernekle düzenlediği ilk toplantı olma özelliği taşıyan sempozyumun, Türkiye'deki plastik cerrahların dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmesi açısından büyük önem taşıdığı ifade edilerek, rinoplastinin, estetik anlayışı ortaya koyan, aynı zamanda burnun fonksiyonlarını da inceleyen önemli bir branş olduğuna dikkat çekildi.

     Türk plastik cerrahi uzmanlarının bu konuya sahip çıkması, gelişmeleri takip etmesi ve yenilikleri genç doktorlara aktarmasının önem taşıdığı vurgulandı.

     Sempozyumda, Prof. Dr. Onur Erol, kendisinin geliştirdiği ve uluslararası alanda ''Türk lokumu'' olarak bilinen burun ameliyatı tekniği, kalın burun uçlarının ve bozulmuş burunların tedavisi, mikro yağ dokusu enjeksiyonu aşılamasının burundaki bozuklukların düzeltilmesinde etkisi konularında sunumlar yapacak.

     Doku enjeksiyonlarının dünyada son derece ilgi çeken tedaviler olduğu, burun derisinin altına bu enjeksiyonun kullanılmasının etkili bir tedavi şekli olarak yenilik içerdiği bildirildi.
     
     -YAĞLARIN IŞIK TOPLARIYLA ATILMASI-
     
     Kongrenin workshop programında, Yard. Doç. Dr. Leyla Arvas, Japon teknolojisiyle üretilen plazmalipo ile yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aktaracak.

     Liposuction ameliyatından çekinenler için çok ciddi ve giderek daha çok kullanılan bir alternatif olan plazmaliponun, karın, bel, basen, gıdı, sırt, ayak bilekleri ve kol gibi bölgesel yağ fazlalıklarının ışık toplarıyla eritilerek vücuttan atılmasını sağladığı bildirildi.

     Uygulamanın tek seans olması, 25-45 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanması, aynı gün iş ve sosyal hayata dönülebilmesi ve iz bırakmamasının bu tedavi yöntemini tercih edilir kıldığı belirtildi.
 

plastik
cerrahlar
i̇stanbul'da
buluştu
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir