Medimagazin logo

PKK'lı doktorların skandalını hemşire anlattı

Diyarbakır'da görevli hemşire B.T, PKK'lı sağlık personelinin ihanetlerini anlattı. Selehaddin-i Eyyübi Devlet Hastanesi'nde görev yapan B.T, "Akşam gözlerimizi bağlı olarak Sur'a götürülürdük. Sonra yine gözlerimiz kapalı geri getirirlerdi" dedi. Aranan teröristlerin kayıtdışı tedavi edildiğini anlatan hemşire, yaralı polis ve askere müdahale edilmediğini de söyledi.
Kaynak: YENİ ŞAFAK
PKK'lı doktorların skandalını hemşire anlattı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi'nde görevli PKK yandaşı doktor ve sağlık personelinin yaralı teröristleri tedavi etmek için Sur'a gittiği, ancak ilçeye girmeden önce gözlerinin bağladığı ortaya çıktı.

Diyarbakır'daki Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi'nde PKK'lıların sahte isim ya da kayıtsız tedavi edildiğinin ortaya çıkmasının ardından bir doktor, bir sağlık memuru ve bazı hemşirelerin çatışmada yaralanan teröristlerin tedavisi için gizlice Sur ilçesine götürüldüğü de belirlendi. Star gazetesine konuşan B.T., Sur'a giden PKK yandaşı sağlık personelinin ihanetini ilgili tüm detayları ile anlattı.

Gözlerimiz bağlanırdı

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü dönemde PKK'lıların kendisinin de aralarında bulunduğu sağlık görevlilerini Sur'a götürdüğünü belirten hemşire B.T., “Biri kadın iki kişi gelip bizi alırdı. Sur'a girmeden önce gözlerimiz bağlanırdı. Gözümüzü açtığımızda sığınak gibi bir yerde olduğumuzu gördüm" dedi. Hastanede şahit olduğu tüm ihanetleri polise haber verdiği ifade eden hemşire B.T, “Çatışmalar devam ederken Dr. E.D., sağlık memuru U.K., hemşireler G.D., B.K ve ben; akşam mesai saatinden sonra gizlice Sur'a götürülüyorduk. Dr. E.D.'nin talimatıyla yanımıza aldığımız serum, ağrıkesici, antibiyotik ve pansuman malzemelerinden oluşan paketleri teröristlere veriyorduk. Kiminin durumu ağırdı, kimi ise sadece bacaklarından yaralanmıştı" diye konuştu.

Gizlice tedavi ediyorlar

Hemşire B.T. aranan teröristlerin yakalanmaması için tedavilerinin yanı sıra röntgen ve tomografi çekimlerinin de kayıtsız yapıldığını anlattı. B.T. “Hastanın yatması gereken durumlarda ise başkasının ismiyle kayıt açıyorlardı. 8 yıl önce dağa çıkan bir teröristi bu şekilde tedavi ettiler. Bu tür işlerin başında Dr. E. D. ve sağlık memuru U.K. vardı. Röntgende çalışan B. adında bir kız vardı. Deşifre olduğu için onu hastaneden aldılar. Bu kız, dışarıdaki PKK'lılarla sürekli irtibattaydı" ifadesini kullandı.

Yaralı asker şehit oldu

B.T. çatışmalarda yaralanarak hastaneye getirilen asker polislerle ilgilenilmediğini de dile getirdi. B.T. “Sırtı ile karın boşluğu arasından vurulmuş bir polis memurunu getirdiler. İri yapılı bir polis memuruydu. Müdahale etmeyip, araştırma hastanesine sevk ettiler. Başka bir gün ise yaralı bir uzman çavuş getirildi, kanaması vardı ve acil müdahale edilmesi gerekiyordu. Bir doktora söyledim 'bu senin işin değil' diyerek beni acil servisten çıkardı. Hiç müdahale etmediler, hastaneden cenazesi çıktı. Bunu gözlerimle gördüm" dedi.

Kaçırmayı planladılar

Yaralı teröristlerin tedavisi için adı geçen kişilerin olağanüstü bir çaba sarf ettiklerini belirten B.T., “Yakalanan bir PKK'lı muayene için hastaneye getirildi. Dr. U. ile röntgen teknisyeni olarak bildiğimiz B. telefonla birilerini aradı, Bir süre sonra taksi ile iki bayan yanlarına geldi. O PKK'lıyı kaçırmayı planladıklarını anladım. Polise haber verdim planları bozuldu" diye konuştu.

Mobing uygulanıyor

Terör örgütüne yardım eden doktor ve hemşirelerin hala hastanede çalıştığını belirten B.T., hastaneye hizmet veren taşeron firmaların da PKK'nın kontrolünde olduğunu söyledi. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası'nın PKK'nın hastanedeki sözcüsü ve eli olduğunu belirten B.T. “ Temsilcileri de hemşire G.D.'dir. Personel alımı dahi örgütün onayından geçiyor. İstedikleri gibi hareket etmeyenlere her türlü mobingi uyguluyorlar. Kadın çalışanlara yönelik ise ciddi tacizler var" dedi.

terör
diyarbakir
gazi yasargil egitim ve arastirma hastanesi
selahaddin eyyubi devlet hastanesi
Yorum (5)
ahmet.i
çok vahim.Bakanlık uyuyor mu.
12
Cevapla
Umut
Hic bir doktor zorla bir hemsireyi hastsnrdrn alip terorist tedavi etmeye goturemez. Ya kendi istegi ile gitmistir ya da anlattıkları külliyen yalan..
19
Cevapla
postenflamatuar
Küçük at ki civcivler yesin. Ne yani koca istihbarat uyuyor ve her şey bu kahraman hemşireye kalmış. Acil müdahele de sadece bir doktormu bulunuyor? Olaya itiraz edecek başka doktor yok mu? Olayda geçen hastane acilinde tek doktor görevliyse olay araştırılabilir ancak öyle bir şey olacağını sanmıyorum. Olay bir kişinin hezeyanları; kişisel intikam amaçlı ifitira gibi geliyor. 3 hemşire bir sağlık memuru ve bir doktor her akşam çatışma bölgesi ve yasak bölge sura girecek güvenlik güçlerinin ve istihbaratın ruhu duymayacak? Olur mu öyle şey? Bu iddialar bana pek inandırıcı gelmedi. Kanıtları görmek lazım. Kamera görüntüleri, diğer şahitler vb kanıtlar gibi.
23
Cevapla
ahmet yaman
saçmalık. gözleri kapatılıp götürülüyormuş . bölgede çalışan doktorum. öncelik her zaman yaralanan polis ve askerindir. elimizden geleni yaparız yaşatmak için. yaralı ypgli de pkklı getirseler ameliyata alıyoruz. bizim görevimiz yargılamak değil. gerisini yargı halleder. ama öncelik polis ve askerindir. böyle biline.
11
Cevapla
cafer mutlu
tipik bir gizli tanık,
5
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir