Medimagazin logo

Pilottan doktorlara 1 milyonluk liralık malpraktis davası!

Pilot Emre E., yanlış tedavi uygulayarak sol gözünde görme kaybına sebep oldukları iddiasıyla iki doktor ile özel hastaneye 1 milyon 10 bin liralık ‘tıbbi malpraktis’ davası açtı. Emre E., pilotluk sertifikasının iptal edildiğini belirterek çocukluk hayali olan mesleğini yapmasının imkânsız hale geldiğini öne sürdü.
Kaynak: Hürriyet - Özge Eğrikar
Pilottan doktorlara 1 milyonluk liralık malpraktis davası!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre, İstanbul Tüketici Mahkemesi’ne açılan davaya göre, İzmir’de Pilot olarak görev yapan Emre E. (31), 2018 yılının haziran ayında sol gözünün içinde bir ben (kitle) olduğunu fark etti. Tedavi olmak için İzmir’den İstanbul’a gelen Emre E., ünlü bir göz hastanesine gitti. Prof. Dr. S.T. tarafından Emre E.’nin sol gözüne radyoaktif plak uygulaması ile göz içinde bulunan kitleye ışın tedavisi yapıldı. Bu uygulamanın sonunda Emre E.’nin gözünün içinde bulunan kitle küçülmeye başladı. Ameliyatın başarılı geçmesinin ardından Emre E., Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne bağlı hastaneden yapılan tetkikler sonucu uçuşa elverişlidir raporu aldı. Yaklaşık bir yıl pilotluk mesleğini başarılı bir şekilde sürdüren Emre E.’nin bu defa göz içi sıvısı kirlenmeye başladı. Tekrar İstanbul’a gelen Emre E., Prof. Dr. S.T.’ye gitti. Prof. S.T., ‘vikretomi’ (retina cerrahisi) ameliyatı olursa görüşünün düzeleceğini belirterek Emre E.’yi hastanede çalışan Prof. Dr. F.A.’ya yönlendirdi.

'Görme ihtimalin yok'

Prof. Dr. F.A. tarafından Ameliyat olan Emre E., antibiyotik ve göz damlaları yazılarak eve gönderildi. Rahatsızlığı devam eden Emre E., tekrar hastaneye gitti. Tekrar ameliyat olan Emre E.’nin göz merceği alınarak yerine silikon konuldu. İddiaya göre görmesinde bir düzelme olmayan Emre E., kendisini ameliyat eden doktor F.A. ile görüştü. Ancak Prof. Dr. F. A., pandemi süreci dolayısıyla Emre E.’yi erteledi. Bunun üzerine başka bir doktora giden Emre E., retinadaki hasarın çok yüksek olduğunu ve tekrar görme ihtimalinin olmadığını öğrendi.

'Mesleğini yapması imkânsız'

Emre E.’nin avukatı Saniye Ülgen, “Görme Kaybı sebebiyle müvekkilin pilotluk sertifikası iptal olmuştur. Yaşanan bu süreçte müvekkil, hem maddi hem de manevi olarak çok yıpranmıştır. Özellikle çocukluk hayali olan pilotluk mesleğini yapması, uygulanan bu yanlış işlemler ile imkânsız hale gelmiştir. Ayrıca gözünde tedavisi mümkün olmayan görme kaybı meydana gelmiş, gözün görünümünde de kalıcı olarak ciddi deformasyon oluşmuştur. Gözünde görme kaybı dışında estetik olarak da kalıcı hasar oluşmuştur. Bu nedenle iki doktor ile hastaneden ‘tıbbi malpraktis (kötü hekim uygulaması)’ davasını açma zarureti doğmuştur. 10 bin lira maddi, 1 milyon lira da manevi tazminatın davalılardan tahsilini istiyoruz” dedi.

malpraktis
pilot
doktor
dava
pilotluk sertifikası
tıbbi malpraktis
Yorum (13)
Has Odabaşı
Eminim Radyoopak madde temin edilmediği ya da O silikon lens temin edilmediği için problem olsaydı: Temin etmeyen her kim ise onlara dava falan açılmazdı. Hem de "astronomik" tazminat talebi falan hiç olmazdı. "Gel gör beni beni aşk neyledi Derde giriftar eyledi" derken Anlayın işte artık: Davul zurnanın az geldiği günümüzde Anlamak için daha ne gereklidir? Pandemi süreci: o zaten 10^8 bilinmeyenli denklem olup 10^8-1 kişiye değil, o [ (-) 1 )] olan "tohtur" düdüklenilmeye çalışılır. Pilot vatandaşımıza şifa ve geçmiş olsun temennilerimi sunarım. Meslektaşlarım: Yaradan yardımcınız olsun. VESSELAM
35
Cevapla
Hasan Kerbiç
her şerde bi hayr. vardır.pilotluk yapabilseydi belkide uçak düşecek ve ölecekti..
40
Cevapla
android dr
1-12 yıl zorunlu eğitim ve öğrencilerin %50'sinden fazlası üniversite sınavında "0" matematik, fen vs yapabiliyor. öğrenciler sınav kazanmak için özel kurslara gitmek zorunda öğretmenlere "niçin öğretemediniz" diye malpraktis dava açma hakkımız yok 2-adli bir olay sonucu (hırsızlık-cinayet vs) suçluların %20-35'i bulunamıyor bazılarının en yakını ölüyor, bazılarının maddi kaybı var polislere "neden suçluyu bulamadınız" ve zararı kısmen de olsa tazmin etmemize yardımcı olmadınız diye malpraktis davası yok 3-mahkemede yanlış karar (karar süresi tüm aşamaları ile yaklaşık 10 yıl) çıkıyor, hakkını alamıyor veya mağdur olarak hapiste kalıyor. yıllarca hapis yatıyor! sonra masum olduğu anlaşılıyor hakimler hakkında malpraktis açma hakkımız yok. 4-TBMM yasa yapıyor ve yasalar gerekli amaca uygun sonuçlar doğurmuyor ve insanlar bu konuda sıkıntı çekiyor mv aleyhine malpraktis açma hakkımız yok 5-örnekler çoğaltılabilir en trajik olanı, 120 TL ile 400 TL arası sigorta yaptırıyoruz. 1200-4000 TL olsun ve sigorta kapsamı artsın dendiğinde bile kimse duymuyor. kamu hekimlerinin tazminatlarını devlet ödeyecekmiş (özeldeki hekim YUNAN VATANDAŞI MI? YA DA ÇOK MU PARA KAZANIYOR ZANNEDİYORSUNUZ?) Kamu bütçesine katkıyı sadece memurlar mı sağlıyor! "doktorlar domuz kılına benzer, yumak olmaz" derler! bu ve benzerleri bile hekimleri (en zeki %1-2'de imişiz) bir araya getiremiyor ve herkes tarafından eziliyorsa yazıklar olsun hepimize
74
Cevapla
Doktor
Hic tedavi etmeyecen o kitle buyuyecek o goz komple gormeyecek herkes rahat edecek.bu ne arkadas tedavi olursa allahtan olmazsa doktordan bende meslegimi yapamaz hale geldim ilgili avukatlar buna sebep olanlara dava acamazmi 1 milyoncuk kadar yada 1 gemicik kadar
15
Cevapla
DR Sağlıkta birlik
Pilota geçmiş olsun. Hata her zaman olabilir. Ama sorarım aldığın telefonda hata varsa bunu firma mı tanzim eder yoksa o hatayı yapan fabrika çalışanı mı? Paraları külçelerle özel hastane götürüyor doktoru hemşireyi tıbbi malzemeyi belirleyen özel hastane. Tüm çalışma şeklini koşulunu malzemeyi herşeyi özel hastane belirliyor. Kazanırken külçeyle; problem olursa sadece doktor sorumlu. Artık eski muayenehaneler yok ki doktor sorumlu olsun herşeyden. Artık doktor da bir nevi maaşlı çalışan işçi konumunda. Özel hastaneler sorumluluğu üstlenmelidir zira artık ameliyathanenin şeklinden, hemşiresine, malzemesinin kalitesine, çalışma şartlarına herşeyi belirleyen doktor değil özel hastane.
19
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir