Medimagazin logo

Palandöken Kadın Doğum Kongresi’ne Bekliyoruz

Palandöken Kadın Doğum Kongresi’ne Bekliyoruz
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı olarak, ilkini 2004 yılında düzenlemiş olduğumuz ve 12 yıldır düzenli olarak yapılan Palandöken Kadın Doğum Kış Kongresi’ne sizleri tekrar davet etmenin heyecanı içindeyiz. Kongremiz yıllar içerisinde kadın doğum kongreleri içinde kendisine özel bir yer edinmiş ve belleklere oturmuştur.

 

Ülkemizin doğusunda branşımızla ilgili yapılan tek kongre olan Palandöken Kadın Doğum Kış Kongresi vesilesiyle bir çok hekim arkadaşımız ilk defa doğuyu görmekte, bölgede çalışan hekimlerimiz ayaklarına gelen bu bilimsel ziyafetin tadını çıkarmakta ve sonuçta kadın-doğumcuların doğu-batı mesleki kaynaşması sağlanmaktadır.

 

AYRINTILAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

Kongrenin bilimsel programı pratikteki kadın-doğum hekiminin mesleki bilgi ihtiyaçlarına ve bilimsel olarak güncellenmesine yönelik olmaktadır. Yan dal toplantıları veya çok uç akademik konuları içermemektedir. Bu açıdan çoğu meslektaşımız için en çok faydalanan toplantılarından birisidir. Mart ayının ilk haftasında yine böyle bilimsel bir güncellemeye ev sahipliği yapacağız.

 

Erzurum son yıllarda kış sporlarında hızla sivrilmiş, Universiade Kış Oyunları ile tüm dünyada tanınır hale gelmiştir. Toz karı, uzun pistleri ve zirveleri ile kış sporları için Palandöken vazgeçilmez bir merkezdir. Kış turizminin ilgi odağı olması dolayısı ile Palandöken Dağı’nda otel sayıları hızla artmış ve hemen her otel doğal kar ortamı oluşturacak kar yağdırma tesisleri kurmuştur, böylece artık kış aylarında kayak yapmak için kar yağışına bağımlılık bitmiştir. Kayağı seven meslektaşlarımız için artık o tarihte kar olacak mı endişesine gerek kalmamıştır.

 

3-6 Mart 2016 tarihlerinde 7.’sini düzenleyeceğimiz Palandöken Kadın Doğum Kış Kongresi’nde sizleri bilimsel etkinlik, sosyal aktiviteler ve kış sporları için misafir edecek olmanın heyecanı içindeyiz. Bu vesile ile bu keyifli ve bilimsel ortamı birlikte yaşamak için sizleri Erzurum’a davet ediyoruz.

 

Saygılarımızla,

 

Atatürk Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı

palandöken
kadın
doğum
kongresi’ne
bekliyoruz
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir