Medimagazin logo

Özgür Özel: Mühendisler 20 bin alırken doktorlar 45 bin TL alıyor!

Özgür Özel: "Kamudaki mühendis 18 – 20 bin lira maaş alırken, aynı sürede görev yapmış doktor, o da daha iyisine layıktır ama 45 bin lira alıyor."
Özgür Özel: Mühendisler 20 bin alırken doktorlar 45 bin TL alıyor!
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. 

Konuşmasında özlük haklarındaki adaletsizliklere de vurgu yapan eczacı Özgür Özel "Kamudaki mühendis 18 – 20 bin lira maaş alırken, aynı sürede görev yapmış doktor, o da daha iyisine layıktır ama 45 bin lira alıyor. 

Aynı yaş, aynı eğitim, aynı çaba, prestijli meslekler, ama birileri çok başka yerde, birileri çok başka yerde oluyor. Özlük hakları ile ilgili adaletsizliği kaldıracağız. Ayrıca, beş mühendisten biri kamuda çalışıyor. Geri kalanı taşerona mahkum ve çok az ücretler alıyorlar. Bu sorunları mutlaka ortadan kaldıracağız." diye konuştu.

 

ozgur ozel
hekim maaslari
muhendis maasi
Yorum (94)
Mehmet Buğrahan Çetin
kendisi bi hukukçu olan vekilin dediğine bak ...
14
Cevapla
sabri
"aynı yaş, aynı eğitim, aynı çaba" ne aynı yaşta mezun oluyoruz, ne aynı eğitimi alıyoruz, ne de aynı çalışma şartlarına sahibiz. doktorun emeği de hakettiği de daha fazladır, dünyanın her yerinde bu böyledir.
96
Cevapla
CHEDAR PEYNİR
@mehmet buğrahan çetin kendi̇si̇ hukukçu deği̇l
4
Cevapla
hekim osman
muhalefet kanadında sağlık bakanı olmaya namzet bir kişi sayın özel. gerçekte olmayan maaşları ağzına dolamış sözde mühendislerin hakkını savunurak tüm camiayı hedef gösteriyor. tam bir akıl tutulması değilde ne?
121
Cevapla
Dr36
bu adam neden savcı hakim maaşı ile kıyaslamıyor da mühendisin maasıyla kıyaslıyor. r
133
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir