Medimagazin logo

ÖSYM cevap kâğıdı dönemini bitiriyor

Sınavlarda artık ayrı bir cevap kâğıdı olmayacak. Soru kitapçığında soruların altında cevap alanı yer alacak. Böylece adayların cevapları kaydırma riski de ortadan kalkacak
ÖSYM cevap kâğıdı dönemini bitiriyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, sınavlarda sorularla cevap kâğıdını aynı kitapçıkta birleştirecek yeni bir uygulamaya geçeceklerini açıkladı. Demir, uygulamaya 30 Nisan 2016'da İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2016-İSG) ile başlanacağını açıkladı.

Bu uygulamayla sınavdaki testlerin tek kitapçık halinde adaylara verileceğini kaydeden Demir, "Her bir sorunun altında cevap alanı olacak, o cevap alanına aynen optik okuyuculu cevap kâğıdını işaretler gibi kişiler işaretleme yapacak. Sınav kitapçığındaki bütün sorular yine çoktan seçmeli olacak, her soru için beş farklı seçenek yer alacak. Cevaplar, her sorunun bitiminde yer alan cevap alanlarına işaretlenecek. Kitapçıkların tüm sayfaları, ÖSYM'de taranacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecek" dedi.

Yeni uygulamayla adayların cevap kâğıdında cevapları kaydırma riskinin de ortadan kalkacağını vurgulayan Demir, "Adaylar, soruları ayrı bir cevap kâğıdına geçirmek ile zaman kaybetmeyecek" diye konuştu. Öte yandan ÖSYM 13 Mart'ta yapılan YGS'nin cevap kâğıtlarını internetten erişime açtı. Adaylar kimlik numaralarıyla cevap kağıtlarına ulaşıp doğru ve yanlışlarını görebilecek.

osym
kitapcik
cevap kagidi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir