Medimagazin logo

Ordu Üniversitesi'ne Sağlık Bakanlığı dev hastane kuracak

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, üniversite kampüsüne Sağlık Bakanlığı tarafından 600 yataklı hastane yapılacağı müjdesini verdi. Hastanenin 80 dönümlük bir arazi üzerine kurulacağını belirten Rektör Yarılgaç, inşaatın önümüzdeki sene başlamasının ve 3 ile 3 buçuk sene içerisinde de bitirilmesinin düşünüldüğünü açıkladı.
 Ordu Üniversitesi'ne Sağlık Bakanlığı dev hastane kuracak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Sağlık Bakanlığı'nın hastanenin mimarisi ile ilgili çalışmalara başladığını belirterek şunları söyledi: "Ordu Üniversitesi bünyesinde morfoloji binasının yanında yapmayı planladığımız 600 yataklı hastanenin mimari açıdan projesi hazırlanıyor. İçinde müştemilatına varıncaya kadar, otoparkından tutunda tüm teknik ayrıntı hesaplanıyor. Geçtiğimiz haftalarda Sağlık Bakanlığı mimarlarını buraya gönderdi. Projeyi 'nasıl kusursuz bir hale getiririz' diye sürekli temas halindeyiz. Sağlık Bakanlığı projeyi tamamladığında hastane inşatını TOKİ’ye devredecek. Bakanlıktan aldığımız bilgiye göre her hangi bir olumsuzluk çıkmazsa hastanenin temelini 2013’te atacağız.”

Prof. Yarılgaç, hastanenin yapılacağı yerin dere yatağında yer alması nedeniyle sorunu çözmeye çalıştıklarına dikkati çekerek şu bilgileri verdi: " Tabi hastanenin yapılacağı alan iki dere yatağının arasında olduğu için dere yataklarıyla alakalı sorunun giderilmesi için uğraşıyoruz. Dere yataklarından uzaklaştırılması gerekiyor. Tabi bu büyüklükteki bir binanın dere yataklarından uzaklaştırılması kolay bir iş değil. Bunun için dere yataklarının yerlerinin değişmesi veya kanallarının genişletilmesi için uğraşıyoruz. Bu konuda gerekli yerlerle gerekli görüşmeler yapıyoruz. Karayollarıyla da görüşüyoruz. Bildiğiniz gibi yeni yapılacak çevre yolu kampüs alanının arkasından geçecek.” diye konuştu.

ordu üniversitesi tıp fakültesi
tarık yarılgaç
Yorum (4)
ordulu doktor
Padişahım çok yaşa...
0
Cevapla
hbö
ordunun dereleri yukarı yönde akarsa olay çözülür sayın yöneticilerimiz.
0
Cevapla
şahin öztürk
Şu anda ordu üniversite hastanesi olarak işlev gören hastaneye vatandaş pek rağbet göstermiyor..Ordu devlet hastanesi hada gözde..Ben bu tip fakultelere taşra tıp fakultesi diyorum..
0
Cevapla
dr.sd.
inşaat bitince karpuz gibi kolayca doktor yetiştirirsiniz. benim bakanlığa önerim muayanehanede çekirdekten doktor eğitimi veya tv'den açık öğretimle doktor eğitimi. böylece 10 sene sonra 300 kişiye bir doktor düşer, memleket te epeyce ileri gider.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir