Medimagazin logo

OMÜ'de tıp eğitimi paneli

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı ve Tıp Eğitimi Anabilim Dalı organizasyonunda "Tıp Eğitim Paneli" yapıldı.
OMÜ'de tıp eğitimi paneli
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

SAMSUN -Tıp Fakültesi Pembe Salon'da yapılan panelde konuşan Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Fevzi Dikici, tıp eğitimi tarihi ile gelecek nesillerde uygulanması muhtemel tıp eğitimi modellerinden bahsetti. Dikici, ülkelerin tıp eğitimi üzerinde sürekli kafa yoran, daha iyiyi arayan çalışma gruplarının bulunması gerektiğine dikkat çekti.


OMÜ'de uygulanan tıp eğitiminden yola çıkarak dünyada ve Türkiye'de tıp eğitimi hakkında değerlendirmelerde bulunan Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. H.Ömer Tontuş konuşmasında, tıp eğitimi planlayıcılarının bölgesel farklılıklara dikkat etmeleri gerektiğini vurguladı.


Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özden Palaoğlu, tıp eğitiminin her zaman değişim yaşanan bir bilim dalı olduğunu, ancak her değişimde olduğu gibi tıp eğitiminde yaşanan değişimlerde bazı zorlukların bulunduğunu kaydetti.


Toplantının moderatörü Prof.Dr. Ayhan Dağdemir toplantı sonrasında soru-cevaplarla daha iyi tıp eğitimi kurgusu üzerine yoğunlaşılmasının toplantının hedeflerine uyduğunu belirtti.


Panelin kapanışında konuşan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A.Haydar Şahinoğlu, tıp eğitiminde zaman zaman hatta gerekirse alınan öğrenci profiline göre yıllık değişiklikler ve yeniden yapılanmalara gidilebileceğini, bu bağlamda OMÜ'de de gelecek yıldan itibaren eğitim yapılanmasında farklılıklar yaşanacağını açıkladı.


Ayrıca OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ferşat Kolbakır, yenilenmenin bir motivasyon aracı olarak bir ihtiyaç olduğuna vurgu yaptı.


Toplantıya civar üniversite ve fakültelerden katılım dikkat çekiciydi. Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Yalçın, Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Şemsettin Şahin, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. S.Sırrı Kılıç, OMÜ Müh. Fak. Dekanı Prof. Dr. Fehmi Yazıcı, OMÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Alışarlı ve OMÜ Diş Hekimliği Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İnci Devrim katılarak, görüşlerini panele katılan çok sayıda öğretim üyesi ve öğrencileri ile paylaştılar.

omü'de
tıp
eğitimi
paneli
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir