Medimagazin logo

Numune'de doktor sistem mağduru

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi pazartesi sabahına, ‘sistem’ sorunuyla başladı. Güncellemeden kaynaklandığı belirtilen sistem sorunu hastanenin çalışmalarını felç ederken, koridorda uzun kuyruklar oluşturan hastalar yaşanan sıkıntıyı, “Nefes almak mümkün değil” sözüyle özetledi.
Kaynak: HÜRRİYET ANKARA - Ender BAYKUŞ
Numune'de doktor sistem mağduru
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Başkent’in en büyük hastanelerinden biri olan Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin, ileri teknoloji kullanılarak oluşturulan bilgisayar sistemi, dün sabah saatlerinde ‘güncelleme’ sorunuyla karşılaştı.
Sistemdeki güncelleme işlemi nedeniyle poliklinikler önünde uzun hasta kuyrukları oluştu. Şehrin 4 Atlısı’nı arayarak, şikayette bulunan hastalar, her pazartesi aynı durumla karşılaştıklarını belirtirken hastane yetkilileri, sıkıntıyla ilgili, “Yazılım güncellemesi nedeniyle bir hafta kadar bu yoğunluk yaşanabilir” açıklamasında bulundu.


Randevu olarak hastaneye gelen hastalar, sistem sorunu nedeniyle uzun süre beklemek zorunda kaldı. Hastanedeki yoğun kalabalık arasında uzun süre sedyede bekleyen bazı hastalar ise dikkat çekti.

NEFES ALAMIYORUZ

Yoğun kalabalık nedeniyle hastane binasında nefes almakta güçlük çektiklerini bazı hastalar, “Sık sık sözlü kavgaların yaşanıyor. Zaten vücutlarımız bitkin bir halde tedavi olup şifa bulmak için hastaneye geliyoruz. Ama ne yazık ki koridorlar arasında nefes alamıyor, sedye üzerinde doktor bulmaya çalışıyoruz.

DOKTOR DA MAĞDUR

Yoğunluğun bu kadar fazla olması doktorları da zorluyor. Bugün yazılımla ilgili sıkıntı olduğu söyleniyor. Biz bunun her pazartesi, salı günleri tekrarlandığını biliyoruz. ‘Randevu sistemiyle her şey yoluna girdi’ diyen yetkililer bu koridorlara gelerek hastaların halini görmeli. Her şey normalse bu sıkıntı neden yaşanıyor. Devlet hastanelerine acil bir şekilde dikkat çekilmeli, kısa zamanda iyileştirmeler yapılmalı.”

numune'de
doktor
sistem
mağduru
Yorum (1)
UZM HEKİM
O FİRMANIN ADINI VE KAÇ HASTANEDE DAHA SIKINTI YAŞATTIĞINI ARAŞTIRIVERSELER BİR DE????
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir