Medimagazin logo

Nevşehirli doktora depremdeki çalışmaları dolayısıyla ödül

Nevşehir Devlet Hastanesi'nde görevli Uzman Doktor Yusuf Yılmaztürk, 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından fedakarca çalışmaları nedeniyle "Vefa ve Fedakarlık" kategorisinde ödüle layık görüldü.
Kaynak: AA
Nevşehirli doktora depremdeki çalışmaları dolayısıyla ödül
Yusuf Yılmaztürk
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İl Sağlık Müdürlüğü'ndeki etkinlikte meslektaşlarının tebriklerini kabul eden Yılmaztürk, kendisini ödüle layık gören Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya teşekkür etti.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgeye ulaşan ilk ekipler arasında yer aldıklarını belirten Yılmaztürk, asrın felaketinde bir can daha kurtarabilmek ümidiyle yılmadan, yorulmadan çalıştıklarını söyledi.

Kimi zaman hastane bahçesinde kimi zaman arama kurtarma ekiplerinin enkaz altında açtığı tünellerde depremzedeler yararına çalıştıklarını anlatan Yılmaztürk, benzer felaketlerin tekrar etmemesini diledi.

Yılmaztürk, "Bu süreçteki gayretlerimizin Sayın Bakanımız Fahrettin Koca tarafından takdir edilmesi ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden bu ödüle layık görülmek bizi gururlandırdı. Kendilerine tekrardan şükranlarımı arz ediyorum." dedi.

 

yusuf yilmazturk
nevsehir devlet hastanesi
14 mart tip bayrami
Yorum (1)
DR CEYAR
mersin şehir hastanesi ilk gecede hasta akınına uğradı...travma branşları saatlerce ameliyatta kaldı acile baktı...bunları sadece kendi kadrosuyla yaptı..diğer illerden dr görevlendirmesi gelene kadar geçen 3 günde şehirdeki özel muayenesi olan cerrahlar da yardıma geldi..ödül onlari da hakki
9
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir