Medimagazin logo

Muş'a üç yıldızlı özel hastane

Muş'ta faaliyet yürüten Genç Girişim Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. DAP otelinin mülkiyetini satın alarak özel hastane kurma çalışmalarına başladı
Muş'a üç yıldızlı özel hastane
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
MUŞ (İHA) - Muş'ta faaliyet yürüten Genç Girişim Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. DAP otelinin mülkiyetini satın alarak özel hastane kurma çalışmalarına başladı.

Yaklaşık üç yıl önce Özel Şifa Tıp Merkezi'ni hizmete açan girişimcilerin, tam donanımlı özel hastane kurma çalışmalarını hızla sürdürdüğü belirtildi. İstasyon Caddesi üzerinde bulunan Muş Devlet Hastanesi yanındaki üç yıldızlı DAP otelini satın alarak 42 yataklı özel hastaneye dönüştürme çalışmalarına başlayan Genç Girişim Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti. Muş'a ilk özel hastaneyi hizmete sunacak.

Özel Şifa Tıp Merkezi Mesul Müdürü Dr. Cihan Çevik, geniş kapsamlı tıp merkezinin ardından özel hastane kurulacağını belirterek şubat ayında özel hastanenin faaliyete geçeceğini kaydetti. Muş'un ilk özel hastanesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Dr. Cihan Çevik, "Hastanemiz tam donanımlı ve üstün hizmet verecek bir hastane olarak hizmete açılacaktır. Satın alınan DAP otelinde şu anda tadilat çalışmaları sürmektedir. Otel tamamen hastaneye dönüştürülecektir. 35 hasta yatağı ile 7 yoğun bakım yatağının olacağı hastanede 2 ameliyathane, 1 doğum ünitesi, 1 taş kırma ünitesi, biyokimya ve mikro biyoloji laboratuarları, röntgen ve tomografi üniteleri olacak" dedi.

Hastane projesini Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandığını ve bu projeye göre çalışmaların sürdüğünü söyleyen Çevik, "Muş'ta kurulacak olan hastane Muş'un ilk özel hastanesi olacaktır. Bu hastane ile sağlık alanında önemli bir adım daha atılmış olacaktır" diye konuştu.
muş'a
üç
yıldızlı
özel
hastane
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir