Medimagazin logo

Milletvekili, genel sekreter ve sağlık müdüründen personele 'geçmiş olsun' ziyareti

İnegöl Devlet Hastanesi'nde 5 sağlık görevlisinin darp edilmesine tepkiler büyüyor. AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan ve Bursa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın ile birlikte, şiddete maruz kalan sağlık personelini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.
Milletvekili, genel sekreter ve sağlık müdüründen personele 'geçmiş olsun' ziyareti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Milletvekili Hüseyin Şahin ve beraberindekiler, hastane personeline karanfil dağıtarak, sağlık terörüne tepki gösterdi. Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın, “Sağlık çalışanları bu ülke de en fazla elini taşın altın koyan, en fazla eziyet çeken, en fazla yorulan arkadaşlarımızdır. Hiçbir kurumda yok ki her ay 8-10 nöbet tutsun. Böyle bir meslek yok. Böyle olunca da ufak tefek aksamalara karşı halkımızın sabırla yaklaşmasını isteriz. En ufak bir gecikme de hemen sağlık çalışanlarımızı eleştirsin, kırsın, incitsin, hakaret etsin bu gibi şeyleri asla kabul edemeyiz. Bu gibi olaylarda da tüm adli takip boyunca arkadaşlarımızın yanındayız. İnşallah tekrarlanmamasını diliyoruz. Tüm çalışanlarımıza geçmiş olsun diliyoruz” dedi.


Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan ise, “Şiddeti nereden ve ne maksatla gelirse gelsin kabul etmemiz mümkün değil. Arkadaşlarımız canla başla bu işi yaparken, şiddete maruz kalmaları kabul edilemez. Dolayısıyla bu güne kadar yaptığımız gibi bundan sonra da sağlık çalışanlarımıza yönelik en ufak bir şiddet vakasının sonuna kadar takipçisi olduk, olacağız” diye konuştu.


AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de, “Uzun yıllar aldıkları eğitimle bizim sağlığımıza kavuşmamız için çalışan hekimlerimize bu muamelenin reva görülmesi inciticidir. Hepimizi derinden yaralamıştır. Nihayetinde hepimiz insanız, her an hasta olabiliriz ve o an içerisinde sağlık hizmetine ihtiyacımız olabilir. Bu sağlık hizmetini bize sunacak olan hastanelerimizde çalışan hekimlerimiz, hemşirelerimiz ve hasta bakıcılarımızdır. Onların en iyi şekilde bizlere hizmet ettiklerini biliyoruz. Önceliğin insan sağlığı olduğunu biliyoruz. İletişimin, sabrın her şeyi çözebileceği ve iyi ilişkilerin belki de bizim sağlığımıza faydalı olabileceğini düşünmek zorundayız”


ŞİDDET YAPANLARIN ÇOĞU MADDE KULLANICILARI
Şiddeti uygulayanların çoğunun uyuşturucu ve alkol kullanıcısı olduğuna dikkat çeken Şahin, “Buradan aldığımız istatistiki bilgilerde, bu olayları meydana getiren insanların büyük çoğunluğunun uyuşturucu veya alkol kullandıklarını, bu şekilde kontrollerinin elinde olmadığını müşahede ediyoruz. Dolayısıyla buraya sağlık hizmeti almaya gelen insanların hiç birine yaş, cins, din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin hizmet vermeye çalışan sağlık görevlilerine özen, saygı göstermek zorundayız. Yaşanan şiddetin bizi çok üzdüğünü, bunların bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum. Herkes üzerine düşen görevi mutlaka yerine getirmeli. İnegöl huzur, sükûnet, medeniyet şehridir. İnsanlar kontrollerini kaybetmiş olsalar dahi, onların yakınındaki insanlar bunu kontrol altına almak durumundalar. 5 veya 10 dakika sonra o hizmet mutlaka yerine geliyor. Hekimlerin Hipokrat yeminleri var. Bu anlayışla hizmet ettiklerine inanıyorum. Bu üzücü hadiselerin bir daha meydana gelmemesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

milletvekili
genel
sekreter
ve
sağlık
müdüründen
personele
'geçmiş
olsun'
ziyareti
Yorum (1)
Sinan
Gecin bu ziyaretleri gostermelik oyunlari.Cogu madde bagimlisiymis.Siz kimi kandiriyorsiniz efendiler.Ben de darp edildim yuz kusuruncu hastaya bakmadim diye.Ziyarete o geldi bu geldi.Goreve tekrar basladim.Degisen bisey yok.Once mantalitenizi ve populist politikalarinizi degistirin.Tiyatro yapmayin beyler.Icraat yapin.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir