Medimagazin logo

Mide ameliyatı sonrası şikayetçi oldu... Doktor, 'biz evine sağlıklı gönderdik' dedi

İstanbul Avcılar'da 61 yaşındaki Sabiha Eldenüstün, 78 kiloyken takıntı haline getirdiği kilolarından kurtulmak için özel bir hastanede midesine balon taktırdı. Kısa sürede zayıflayan kadının midesinin delindiği ortaya çıktı. 4 aydır yemek yiyemediğini belirten kadın doktordan şikayetçi oldu. İddiaları kabul etmeyen M.K. "Kendisi aşırı sigara tüketiyor. Taktıktan sonra 1 ay sonra midesi deliniyor. Balon taktıktan 3-5 gün sonra midesi delinmedi, 1 ay sonra midesi delindi. Biz evine sağlıklı gönderdik" dedi.
Kaynak: DHA
Mide ameliyatı sonrası şikayetçi oldu... Doktor, 'biz evine sağlıklı gönderdik' dedi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İstanbul’da yaşayan 61 yaşındaki Sabiha Eldenüstün, yakınları ve arkadaşlarının karşı çıkmasına rağmen 14 Aralık 2023 Avcılar’da özel bir hastanede mide balonu ameliyatı oldu. 

78 kiloyla girdiği ameliyattan sonra taburcu edilen Eldenüstün, günlerce kustu. Ağrılara dayanamayınca hastaneye giden Eldenüstün'ün midesinin delindiği tespit edildi. 3 Ocak’ta başka bir hastaneye giderek ikinci ameliyata alındı. 3 gün yoğun bakımda kalan Eldenüstün, toplamda 1 milyon 400 bin lira ödeme yaptı.

Süreçte 22 kilo veren Sabiha Eldenüstün ameliyatların ardından 4 ay geçmesine rağmen yemek yiyemediğini iddia etti. Eldenüstün savcılığa ve polise giderek ameliyatı gerçekleştiren M. K.'dan şikayetçi oldu.

"Hastaneye 1 milyon 400 bin lira ödedim"

Sabiha Eldenüstün, “78 kiloydum, kilomu takıntı yaptım. Mide balonu taktırdım. Aralık ayında karar verdim. Çok doktor da araştırmadım, mide balonu taktırdım eve geldim. Fakat sonradan araştırdığımda mide balonu takılınca tahlillerin yapılması gerekiyormuş. İkinci gittiğim hastanede şahit olduklarım var, serum takılması gerekiyormuş ama bana ne bir tahlil yapıldı ne bir serum takıldı. Ben orada balonu taktırıp eve geldim. Benim sancılarım çoktu, serum bağlattırdım evde, sancım geçti. Bir gece dayanamadım sancıya, hastaneye gittim hastanede doktor yoktu. Ben şu an kusmaktan yoruldum. Banyoya gidip oturmakla geçiyor günüm, 22 kilo verdim ama takıntılığımdan bu hale geldim. Hastaneye 1 milyon 400 bin lira ödedim. Yemek hiç yiyemiyorum. Midem daraldı, midemi açtı doktor. Biraz normale döndük, şu an su içebiliyorum, ayran içebiliyorum" dedi.

"İmdat çağrısı aradık"

Eldenüstün’ün arkadaşı Özge Erden ise, “Doktorun yanlış iş yaptığı konusunda suç duyurusunda bulunduk. Bunu başka bir doktordan öğrendik. Oraya da gittiğimizde ameliyat oldum. Raporlarım, fotoğraflarım var. Sağlığım gitti, her şeyim gitti. En son halim bu fotoğraftaki halim. Kötüyüm, çok kötü hissediyorum. Kendimi toparlamaya çalışıyorum ama toparlayamıyorum. Bu ihmalkarlıklar bizi başka hastaneye yönlendirdi. Artık sağlıklı olmamız için herhangi bir işlem yapılmadığını fark ettik. Başka bir hastaneye gittiğimizde de hastamızın ölüm noktasında olduğunu gördük. Hemen acil ameliyata aldılar, 3 gün yoğun bakımda kaldı. Çıkmasının imkansız olduğunu söylediler. Hastamız yaşayacağı olduğu için yaşadı. Sadece ömrü olduğu için yaşıyor. Ölümcül noktada gittik ikinci hastaneye. İlk hastanede, herhangi bir dahiliye tahlili, ya da daha önce bir ameliyat olup olmadığı sorulmamış. Kendimize ‘imdat çağrısı’ aradık" dedi.

"Biz evine sağlıklı gönderdik"

Doktor M. K. ise iddiaları kabul etmedi. 

M.K. telefon ile yaptığı açıklamada, "Kendisi aşırı sigara tüketiyor. Taktıktan sonra 1 ay sonra midesi deliniyor. Hastane içerisinde kamera kayıtları var, tespit ettik, kendisi sürekli sigara içiyordu. Balon taktıktan 3-5 gün sonra midesi delinmedi, 1 ay sonra midesi delindi. Biz hastamızın ameliyatını yaptık, hastamızı evine gönderdik. Sonra sigara içmeye devam ediyor, en ufak bir şeyde hastamızın yanında olduk. Biz evine sağlıklı gönderdik" dedi.

doktor
mide ameliyati
avcilari mide balonu
Yorum (9)
aziz kutlu
sunu kabul edeblim ki her meslekte curuk patatesler vardir ve dr lar icinde de para icin herseyi yapabilecek karakterler var. bunu sadece bu vaka icin soylemiyorum, belki dr hicbir hatasi yoktur bilemeyiz. ama sunu herkes kulagina kupe yapmali: " no indication, more complication",
11
Cevapla
Derya
mide delinmesi demek peritonit demek . peritonit demek sepsis demek . sonucu bu sürenin sonunu göremeden hastanın ölmesi demek . saçma sapan kahvehane ağzıyla haber yapmayın . takıntılı bozukluğu olan hastalar önce psikiyatri kliniğinde tedavi olsun .sonra haber yapılması için röportaja gelsin.
1
Cevapla
Mustafa Gökay
hastaların, mide balonu işlemi sonrası rahatlıkla yemek yiyip, kilo almayacakları fikrinden kurtulması lazım. mide delinmesi ayrı bir olay. onun nedeni araştırılmalı. fakat mide balonu uygulaması sonrası mide bulantısı, kusma, yemek yiyememe gibi olayların olmaması zaten şaşırtıcı olurdu.
1
Cevapla
Doç. Dr.
"hastamız yaşayacağı olduğu için yaşadı. sadece ömrü olduğu için yaşıyor." hasta zarar görünce doktor suçlu, yaşayınca sağlıklı olunca "yaşayacağı varmış." olmayan mantık yapınızı seveyim.
1
Cevapla
Ömer Hayyam
22 kg otofajinin %100 ü yağdan olmaz, mide'de zayıflar, beyin'de, kalp'te... 22kg verip 56kg olurken balonu çıkarttırmamış, sonra vah vah.... zahar doğduğu kilo (3120gr) a gitmek istemiş ve yolda dokuları pes demiş.
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir