Medimagazin logo

MHP'li hekim vekillerden 'Tam Gün Yasası'na tepki

MHP Genel Başkan Yardımcısı Reşat Doğru, 'tam gün yasasıyla' muayenelerin kapatıldığını belirterek, "Muayenehanelerin kapatılmasıyla sağlıktaki sorun çözülmez" dedi.
MHP'li hekim vekillerden 'Tam Gün Yasası'na tepki
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 ANKARA-Doğru, yine kendisi gibi 'hekim' kökenli olan Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel ve Mersin Milletvekili Ali Öz ile birlikte TBMM'de basın toplantısı düzenleyerek, 'tam gün yasası'nı eleştirdi. Yasayla muayenehanelerin kapatıldığını, devlet hastaneleri ve üniversitelerdeki hekimlerin istifaya zorlandığını savunan Doğru, "Yasanın yürürlüğe girmesiyle, birçok hekim özlük hakları saklı kalmak kaydıyla istifa etmiştir" dedi.

Muayenehanelerin kapatılmasıyla sağlıkta sorunun çözülemeyeceğini ayrıca buralarda çalışan kişilerin işsiz kalmasıyla işsiz sayısının artacağını belirten Doğru, şunları kaydetti:

"Herkes bilmeli ki, tüm bu yaşananların sorumlusu ne hastalar, ne hekimler, ne de diğer sağlık çalışanlarıdır. Sorumlu, kafası karışık bakanlık yöneticileridir. Hatırlayınız domuz grubu aşısı konusunda yaşananlar bakanlığın bilgi ve becerisini ölçmede örnek vakadır. Özetle, sağlık çalışanları huzursuz, mutsuz, geleceklerinden endişelidir."

mhp'li
hekim
vekillerden
'tam
gün
yasası'na
tepki
Yorum (13)
Ayşe Sayman
Siyasallaşmayan, hastasının hangi parti mensubu olduğu ile ilgilenmeden muyene ve tedavi eden dolayısıyla kendi taraflarına çekemedikleri tek meslek grubu hekimlerle uğraşmaları onların bakış açısından bakıldığında normal görünüyor. Ancak istedikleri ile yaptıkları o kadar çelişik ki insan onlar adına utanıyor. Hastaların daha mağdur duruma getirildiği bu sistemde sırf hekimler para kazanmasın diye ülkeyi tarumar etmeleri, kendi çıkarları uğruna hayatları riske etmeleri inançlı olmanın neresinde bilemiyorum. Türkiye'de cinsel istismar kurbanı kadınlar gebe kalıp en azından gizli bir biçimde kürtaj olabiliyordu. Şimdi ne olacak? Ya öldürülecekler ya da cami avlusuna bırakılan çocuk sayısında patlama olacak. Sosyal Hizmetler aileye dönüş uygulamasını hangi koşullarda sağlayacak bilemiyorum. Önümüzdeki 5 sene bunu yaşayıp görebileceğiz diye düşünüyorum.Bir terk bebek yaşamı boyunca neler yaşar bilemezler. Üstelik bu olayın sadece bir tarafı.Belki tam gün yasasında revizyona gidilecek ama bu sağlanana kadar çok canlar yanacak çoook.
0
Cevapla
Dt.serbest
SAYIN BAKANIM, huzursuzum ,mutsuzum. Çünkü geleceğimden endişeliyim. TAM GÜN yasasını sonuna kadar destekliyorum. Beni mutsuz eden şeyden bütün serbest çalışan dişhekimleri de muzdarip. Diş hekimlerinin hepsini kamuya almıyorsunuz, serbest çalışmak zorunda kalıyoruz, kabul. Fakat kamuya aldığınız dişhekimlerinden bazıları resmi olarak muayenehaneyi kapatıyor, gayri resmi yani kaçak olarak çalışıyor.ssk yok, bağkur yok, stopaj yok, vergi yok, kamuda dönerini tam alıyor, ADSM de hastaları kaçak çalıştığı muayenehaneye yönlendiriyor, dürüst çalışan serbest dişhekimlerinin hakkı yeniyor, buna ACİL bir çare gerekiyor. Huzursuzluğumuz, mutsuzluğumuz bundandır.SAYGILARIMLA..
0
Cevapla
artık, serbest dt..
sayın serbest dt meslektaşım, 10 yıl kamuda çalışıp , tam gün yasası nedeniyle istifa etmiş bir diş hekimi olarak bilmenizi isterim ki ; sizim adms de çalışmanın nasıl bişey olduğu hakkında en ufak bir fikriniz yok ... ister diş hekimi ister tıp doktoru olsun hekimler hiç bir bakanlık döneminde böyle zulüm görmedi . kamuda çalışıp ta kaçak kesim yapıyorlar diye yaftalamaya çalıştığınız meslektaşlarınız konusunda ki hassasiyetinizi . etrafınızda cirit atan sahte diş hekimleri konusunda gösterseniz daha iyi olur bence
0
Cevapla
doctor doctor
hiç bir yere bağlı olmayan bir uzman hekimim, sadece muayenehane açıp orada çalışmak istiyorum. ancak ağzınızla kuş tutsanız muayenehane açamıyorsunuz. pekiii, ben ne iş yapayım, turşucu mu açayım, çorbacı mı, seyyar tezgahçılık mı, yahu kendi mesleğini özgürce yapamadığın bir ülkede yaşıyoruz bu nasıl iştir nasıl mantıktır?
0
Cevapla
dr
nihayet bir milletvekili doğru bir eleştiri yapmış.biz başarılıyız diye diye kendi kendini kandıranlar bu gidilen yolun sonunun hiç de iç açıcı olmadığını bilsinler..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir