Medimagazin logo

Kütahya'ya yeni fizik tedavi hastanesi

Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından Dumlupınar Üniversitesi ile yapılan protokol ile Fizik Tedavi Hastanesi binasının yeniden ihale edileceği bildirildi.
Kütahya'ya yeni fizik tedavi hastanesi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mithat Ekici yaptığı açıklamada, hastane binasını yeniden ihale edilerek, kısa sürede hizmete açmayı planladıklarını belirtti.

Daha önce ihalenin yapıldığını ancak katılımcı olmadığı için iptal ettiklerini ifade eden Ekici, şunları kaydetti:

"İnşallah 24 Temmuz'da yeniden ihale yapacağız. Deprem güçlendirmesi ile birlikte hastane standartlarının oluşturulacağı tadilatları yapacağız. Yoncalı Hastanesi ile birlikte, ülkemizde önemli bir rehabilitasyon merkezi haline geleceğiz. Bu aynı zamanda sağlık turizminin gelişmesi için de önemli bir potansiyel oluşturacaktır. Yaşlı ve engelli nüfusun önemli bir yer işgal ettiği dünyamızda, bu tür hastanelerin önemi her geçen gün artıyor. Sosyal Güvenlik Kurumları ve devletler önemli bütçelerini rehabilitasyon hizmetlerine ayırıyor. Yurtdışından gelen hasta sayısının da hızla arttığı günümüzde, bu türden yatırımların hayat bulması İlimiz açısından sevindirici."

fizik tedavi hastanesi
kütahya
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir