Medimagazin logo

KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi 2 yıl erken bitecek

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin ödeneği yüzde 50 artırıldı.2015’te bitirilmesi öngörülen hastanesinin 2013 yılında açılması bekleniyor.
KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi 2 yıl erken bitecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

AK Parti Grup Başkan Vekili Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’dan edinilen bilgiye göre, 2013’te hastane için ayrılan ödenek miktarının yüzde 50 artırıldığı ve hastanenin açılışının, normal bitiş tarihi olan 2015’ten yaklaşık 2 yıl önce tamamlanacağı öğrenildi.

Hastanenin zamanından önce bitirilecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren KSÜ Rektörü Prof. Dr. M. Fatih Karaaslan, “Uzun zamandır milletvekillerimizle, Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’la yaptığımız görüşmelerde ve Müsteşarımız Sayın Kemal Madenoğlu ile yaptığımız görüşmelerde, uzun süredir yapımı devam eden hastanemizin mevcut durumu ve şehrimiz için taşıdığı anlam onlara sunulmuştur. Bir an önce bitmesi konusunda destekleri talep edilmiş ve sonuç olarak mutlu sona ulaşılmıştır. Bu konuyu başından beri takip ederek, çözüme ulaşmasını sağlayan sayın milletvekillerimize, sayın bakanımıza ve katkı sunan tüm yetkililere teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

kahramanmaraş sütçü i̇mam üniversitesi tıp fakültesi
ksü tıp fakültesi
fatih karaaslan
Yorum (1)
dr
ben kendimi bildim bileli o hastane bitecek gereksiz yere şehrin bilmem kaç km dışına bölge hastanesi kuracaklarına orayı bitirseler daha iyiydi çünkü kimse gitmiyor bölge hastanesine uzak diye özellere gün doğdu anlıcanız üni hastanesine hastane demeye bin şahit lazım yazık gerçekten o kadar boş yatırıma...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir