Medimagazin logo

"Kozan’a 200 yataklı hastane yaptıracağız"

Seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Kozan’da esnaf, taziye ve Devlet Hastanesi ziyaretlerinden sonra Hacımirzalı köyünde vatandaşlarla bir araya geldi.
"Kozan’a 200 yataklı hastane yaptıracağız"
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

AK Parti İlçe Başkanı Zeki Ak’ın selamlama konuşması ile başlayan programa yağmura rağmen kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Konuşmasına Belediye Başkanı Kazım Özgan’ın başarılı çalışmalarından bahsederek başlayan Necdet Ünüvar, “Hiç bir güç şu yağmurlu havada bu insanları toplayamaz. Ama Kozan'da belediye başkanımızın gerek şehircilik, gerek ulaşım gerek ise sosyal gelişmelerde çok güzel çalışmaları var. Aslında sizler kendinize destek veriyorsunuz. Sizlerin verdiği destek sizlere yol, su, kitap, sağlık olarak geri dönüyor o yüzden desteklerinizin devamını bekliyoruz.” dedi.


    Sağlık alanında hükümetin yaptığı çalışmalara da değinen Ünüvar, “Sağlık alanında hükümetimiz devrim anlamına gelen işler yaptı. Yeni hastaneler yaptı. Gerektiği zaman hava ambulansı ile yaralı hemşehrilerimizi anında alıp götürüyor. Feke'de maden ocağında bir patlama oldu ve bir hemşehrimiz hayatını kaybetti. Orası helikopterin inebileceği bir alan değildi ama aynı Amerikan filmlerindeki gibi hastamızın hayatını kurtardı. 2002 öncesinde ambulans şehir dışına gideceği zaman vatandaşlardan mazot parası isterdi. Şimdi ise sizlerden beş kuruş istemiyor. Devletimiz bunları büyüdükçe ve güçlendikçe bunları yapabiliyor.” diye konuştu.


    Kozan’a yapılacak 200 yataklı hastaneyle ilgili açıklamalarda bulunan Ünüvar, “Bizler bir yandan ekonomimizi güçlendiriyoruz bir yandan da vatandaşa hizmet sunuyoruz. Adana’ya sağlık alanında çok hizmet yaptık. Hatta yapacağımız şey yaptığımızdan çok daha fazla. Adana'ya bin dört yüz yataklı bir sağlık alanı kazandırıyoruz. Yer aldık işlemleri bitirdik. Hastanede bütün bölümler yer alacak. Hastane bahçemize yapılacak olan 200 yataklı hastanemizin açılışını birlikte 2013 yılında birlikte yapacağız.” dedi.


    Programın sonunda seçimlerde vatandaşlardan destek beklediklerini yineleyen Necdet Ünüvar'a, AK Parti Adana milletvekili adayı Ebubekir Akdeniz de eşlik etti.

"kozan’a
200
yataklı
hastane
yaptıracağız"
Yorum (1)
gölgelice
Koruyucu hekimliği getirdik; daha da güçlendireceğiz, hastanelere gerek kalmayacak, şu gördüğünüz hastanenin yatak sayısını 50 ye düşüreceğiz desene, Efendi! Oyumu sana vereyim alnından öpeyim. Koskoca ülkeyi revire çevirdiniz...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir