Medimagazin logo

Kongrede Haberal gerginliği

Başkent Üniversitesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamdi Karakayalı, Dünya Pediatrik Transplantasyon Kongresi'nde, konuşma süresinin dolması nedeniyle uyarıldığını ve ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanan Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal ile ilgili destek mesajlarını okuyamadığını bildirdi.
Kongrede Haberal gerginliği
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
İSTANBUL (A.A) - Başkent Üniversitesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamdi Karakayalı, Dünya Pediatrik Transplantasyon Kongresi'nde, konuşma süresinin dolması nedeniyle uyarıldığını ve ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanan Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal ile ilgili destek mesajlarını okuyamadığını bildirdi.

Harbiye Askeri Müzesi'nde düzenlenen Kongrede konuşmacı olan Prof. Dr. Haberal'ın yerine Başkent Üniversitesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof Dr. Karakayalı bir konuşma yaptı.

Prof. Dr. Karakayalı'nın konuşması bittikten sonra Prof. Dr. Haberal'a destek mesajı okumak istemesi üzerine, kongre yöneticileri konuşma süresinin dolduğunu belirterek, Karakayalı'yı uyardılar.

Kongrede yaşananlarla ilgili AA muhabirine açıklama yapan Prof. Dr. Karakayalı, şunları söyledi:
''Amacımıza uygun olarak hocanın açılış konuşmasını ben takdim ettim. Türkiye için yaptıklarını ve uluslararası arenada yaptıklarını anlattım. Toplantı biraz geç başladı. Ondan sonra da süreyi aştık. Ortadoğu Organ Nakli Derneği'nin Prof. Dr. Haberal'a gönderdiği destek mesajını okurken sürem doldu. Onun için uyardılar, mesajı okuyamadım.

Onlar yurt dışından gelen insanlar. Türkiye'de yaşanan durumdan huzursuzlar. Bu nedenle 'bilimsel toplantı yapılıyor, basının olmasını istemiyoruz ve röportaj yapılmasını istemiyoruz' dediler. Toplantıyı yöneten kişiler, bu bildiride belki politik bir mesaj olabileceği endişesi taşıdı. O nedenle bitirmek istediler. Bu bildirinin tamamının okunmasını arzu etmediler.''

Prof. Dr. Karakayalı, kongrenin devam ettiğini, Başkent Üniversitesi olarak kongrenin sponsorları arasında yer aldıklarını da bildirdi.

Bu arada kongre, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.
kongre
mehmet haberal
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir