Medimagazin logo

Kırıkkale Sağlık Müdürü, Diyarbakır'daki hemşireye saldırıyı kınadı

Kırıkkale Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Uzun, Sağlık çalışanlarına yönelik yapılan şiddet olaylarını kınadıklarını bildirdi.
Kırıkkale Sağlık Müdürü, Diyarbakır'daki hemşireye saldırıyı kınadı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Dr. Uzun, yaptığı yazılı açıklamada, sağlık çalışanları olarak çalışanlara güvenli bir ortam, hastalara güvenli bir sağlık hizmeti sloganını benimsemeye çalışırken Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Yoğun Bakım Servisi'nde görevleri başında bulunan sağlık personellerine saldırının kendilerini derinden yaraladığını kaydetti.

Şiddete maruz kalan meslektaşlarına acil şifalar dileyen Dr. Uzun, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Bir daha böyle bir olayın ne ilimizde ne de ülkemizde tekrar yaşanmamasını ümit ederiz. Amacı sadece insanlara yardım etmek ve onları sağlığına kavuşturmak olan Hekim ve Sağlık çalışanlarının şiddete maruz kalması anlaşılacak bir durum değildir. Unutulmamalıdır ki, sağlık çalışanları ve hastalar rakip değildir. Aksine aynı amaca yönelik çalışan bir ekibin üyesidir. Hastanın amacı sağlığına kavuşmak, sağlık çalışanının amacı sağlığına kavuşturmaktır. Bu ortak hedef doğrultusunda iyi niyet ve saygı içinde çalışılarak ortak amaca ulaşılabilir. Aksi halde hasta ve sağlık çalışanı arasında gereksiz sürtüşmeler yaşanacak ve iki taraf içinde zaman kaybı yaşanacaktır. Eğer ki bir yerde hak varsa hemen yanı başında sorumluluk ve görevde vardır. Çalışanlarımız ve hastalarımız hak, sorumluluk ve görevlerini yerine getirdiği ve karşılıklı saygı devam ettiği takdirde bir daha böyle üzücü haberlerle karşılaşmayacağımız inancındayız. Şiddete hayır diyor, tüm hastalarımıza acil şifalar ve çalışanlarımıza huzur dolu bir çalışma hayatı diliyorum."

kırıkkale
sağlık
müdürü
diyarbakır'daki
hemşireye
saldırıyı
kınadı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir