Medimagazin logo

Kendi adıyla anılan ameliyat tekniğini uyguluyor

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Eray Copcu, dünyada ilk kez kendisi tarafından uygulanan ve adıyla anılan ameliyat tekniğiyle proteze ihtiyaç duyulmadan estetik operasyon yapıyor.
Kendi adıyla anılan ameliyat tekniğini uyguluyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

AYDIN-Prof. Dr. Copcu, yaptığı açıklamada, tüm dünyada en çok yapılan estetik ameliyatların başında göğüs operasyonlarının geldiğini belirterek, bu tür operasyonların ya çeşitli hastalıklar nedeniyle sıkıntı yaşayan kadınlar ya da estetik kaygıyla gerçekleştirildiğini bildirdi. Göğüs operasyonlarında mutlaka protez kullanıldığını ancak protezlerin her ne kadar masum olduğu söylense de vücut için yabancı cisim olduğundan zaman zaman alerjik reaksiyonlara neden olabildiğini ifade eden Copcu, hastalarının yaşadığı sıkıntıların kendisini arayışa ittiğini ve ''Copcus'' adı verilen ameliyat tekniğini bulduğunu dile getirdi.


     Bu ameliyatta özel dikiş ve toparlama teknikleri kullandıklarını, fazla dokuları bir araya toplayarak şekil verdiklerini anlatan Copcu, protez kullanmak yerine vücudun kendi dokusundan faydalandıklarını belirtti. Protez kullanılmadığı için vücudun ameliyat sonrasında daha çabuk iyileştiğini ve komplikasyon riskinin çok aza indiğini kaydeden Copcu, her yaş grubundan kadına bu yöntemin uygulanabildiğini bildirdi.
    
     -İLK ESTETİK E-KİTAP-
    
     Tekniği 2009 yılında Rodos'ta Avrupa Plastik Cerrahi Kongresi'nde, 2010 yılında San Francisco'da Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Kongresi'nde, bu yıl da Boston'daki Amerikan Estetik Cerrahi kongresinde sunduğunu aktaran Copcu, oldukça iyi sonuçlar ve geri bildirimler aldığını belirtti.


     Copcu, bu teknikle ilgili bir kitap yazma teklifini, iki yıl önce aldığını vurgulayarak, ''Dünya'daki ilk estetik E-Kitap olan ''Search For Excellence İn Breast Reduction Surgery'' adında bir kitap yazdık. Hem bizim için hem de ülkemiz için güzel bir gurur kaynağı oldu'' dedi.
    
     -HASTALAR İÇİN BİR ALTERNATİF-
    
     Bulduğu tekniğin silikona oldukça iyi bir alternatif olduğunun altını çizen Copcu, ''Silikon ameliyatları daha kısa ve kolay ameliyatlardır. Ama silikon ameliyatlarıyla vücudunuzda yabancı bir madde taşırsınız. Bu yöntem, vücudunda yabancı cisim taşımak istemeyen hastalar için bir alternatiftir'' diye konuştu.


     Copcu, bugüne kadar bu teknikle 200'e yakın hastayı ameliyat ettiğini kaydetti.

kendi
adıyla
anılan
ameliyat
tekniğini
uyguluyor
Yorum (2)
serdar b
'Göğüs operasyonlarında mutlaka protez kullanıldığını ancak protezlerin her ne kadar masum olduğu söylense de vücut için yabancı cisim olduğundan zaman zaman alerjik reaksiyonlara neden olabildiğini ifade eden' ben bu ifadeyi sayın hocamızın kullandığını düşünmüyorum.. bahsettiği teknik meme küçültme operasyonu, küçültme operasyonlarında protez kullanılmaz ki...büyütme ve mastopeksi'lerde kullanılır...
0
Cevapla
hasan yakar
her önune gelen kafasina göre bir yontem diye gereksizce reklam yapiyor yok efendim kanadada egitim almis su bu 40 senelik olan yöntemleri lütfen yeni buluslar falan diye ortaya atmayalim alin size kaynak surgery of the breast principles and art edited by scott l. spear tesekkurler
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir