Medimagazin logo

Kamu Hastaneleri Birlikleri arasında en verimli il seçildi

2013 Yılında kurulan Kamu Hastaneleri Birlikleri arasından Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği, verimlilik karnesi değerlendirmesinde Türkiye birincisi oldu.
Kamu Hastaneleri Birlikleri arasında en verimli il seçildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kamu Hastaneleri Birlikleri arasında "Verimlilik Karnesi" değerlendirmesinde Kırşehir birinci oldu.
sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Sağlık Yönetiminin üst düzey yöneticileri ile 81 ilin Kamu Hastaneleri Genel Sekreterleri, Sağlık ve Halk sağlığı İl Müdürlerinin katılımı ile İstanbul’da yapılan Değerlendirme Toplantısında 2013 yılı "Verimlilik Karnesi" değerlendirme sonuçları açıklandı.


Verimlilik Karnesi sonuçlarının açıklamasından sonra açıklama yapan, Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Mehmet Öncel, “2013 yılı Kasım ayında kurulan Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliğimiz ve bağlı 4 sağlık tesisimiz olan Ahi Evran Üniversitesi eğitim ve Araştırma Hastanemiz, Kaman ve Mucur Devlet Hastanemiz ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde oluşturmuş olduğumuz yönetim modeli ile süreçlerimizi yönetmeye başladık” dedi.


Zayıf alanlar için çalışmaların yapılmaya başlandığını ifade eden Öncel, “Çalışma arkadaşlarımız ile birlikte uyumlu bir birliktelik sağladık. Her ay yaptığımız İcra Kurulu ve Değerlendirme Kurulunda aylık çalışmalarımızı gözden geçiriyor ve zayıf alanlarımız için iyileştirme planlarımızı yapıyoruz.
81 ilde bulunan 88 Kamu Hastaneleri Birlikleri arasında "Verimlilik Karnesi" Değerlendirmesinde birinci olduğumuz açıklandı.


Birliklere bağlı Hastanelerin ve Birliklerin tüm sözleşmeli yöneticilerinin performans değerlendirmesi olan verimlilik karnesi değerlendirmesi aynı zamanda verilen sağlık hizmeti kalitesinin bir ölçüsü olarak tanımlanabilir” şeklinde konuştu.

kamu
hastaneleri
birlikleri
arasında
en
verimli
il
seçildi
Yorum (3)
port
bizim ilde genel sekreterlikte memnuniyet santrali var.8 santral memuru günde 150 şer hastayı arayıp memnun olup olmadıklarını soruyor.ayda 40 bin tl telefon faturası geliyor.durmak yok yola devam.doktora sağlıkçıya memura gelince para yok.israf had safhada.yahu adamlar memnun değilse zaten 184 ü arıyor.bu ne lahana turşusu.
0
Cevapla
acil tbb
acilde sık sık saldırılara uğruyoruz.çalışma şartlarımız çok kötü.nöbette yemeklerden memnun değiliz.havasız ve sıkışık bir ortamda çalışıyoruz.bakanlığa veya başhekimliğe yazdığımızda kesinlikle ilgilenen yok.acilin döner sermaye üçret geliri çok düşük.
0
Cevapla
ekokeosa
bence 40 bin tl lik fatura yorumunuz doğru değil.bu devirde 3-5 bin dakikalık her yöne tarifeler bile 200-300 tl civarında.hiçbir yönetici bu tarifeleri geçipte 40 bin tl. telefon faturası ödemez ve ödememmiştir.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir