Medimagazin logo

Kalp Merkezi yıl sonuna kadar ana yerleşkeye taşınacak

Isparta şehir merkezinde bulunan Şevket Demirel Kalp Merkezi'nin yıl sonuna kadar ana yerleşkeye taşınacağı belirtildi. Böylece kalp ameliyatları artık yeni binada yapılacak
 Kalp Merkezi yıl sonuna kadar ana yerleşkeye taşınacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ISPARTA-Konuyla ilgili açıklama yapan Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Süleyman Kutluhan, yeni hizmet binasını bitirmelerinden dolayı şehir merkezinde bulunan kalp merkezinin yıl sonuna kadar ana yerleşkeye alınacağını söyledi. Yeni hizmete giren hastane binası için 13 milyon lira harcandığını belirten Kutluhan, "Burada 200'e yakın poliklinik odası bulunuyor. Şehir merkezindeki kalp merkezimizi üçüncü yatırım bloğunun bulunduğu alana taşımak için çalışmalarımız devam ediyor. Yıl sonuna kadar bu işlemler tamamlanmış olacak. Bundan sonra kalp ameliyatları da yeni hastanemizde yapılacak." diye konuştu.

İki ayrı binada sağlık hizmeti vermenin mali açıdan artı bir yük getirdiğini ifade eden Kutluhan, masrafların en az 1,5 kat arttığını kaydetti.

Kutluhan, hekimlerin daha rahat bir çalışma ortamına kavuşacağı yeni binada 850 metrekarelik bir acil servis kurduklarını, 25 yatakla birlikte jinekoloji, psikiyatri ve çocuklar için birimler mevcut olduğunu anlattı.

süleyman demirel üniversitesi
kalp merkezi
sdü
taşınma
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir