Medimagazin logo

İzmir'de anestezi uzmanı ve asistana darp! 'Şikayetimi geri çekmeyince tehdit etti'

İzmir'de, anestezi uzmanı Dr. Hüseyin Emrah Keskin (51) ve Asistan Dr. Hazal Yaşar Çokyaman (30), yoğun bakımda yaşamını yitiren bir hastanın yakınlarının saldırısına uğradı, darp ve tehdit edildi. Darp raporu alan iki doktorun şikayeti üzerine şüpheliler B.C.A. ile S.A. polis tarafından gözaltına alındı.
Kaynak: DHA
İzmir'de anestezi uzmanı ve asistana darp! 'Şikayetimi geri çekmeyince tehdit etti'
Anestezi uzmanı Dr. Hüseyin Emrah Keskin
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Yoğun Bakım Ünitesi’nde yaklaşık 1 yıldır tedavi gören yatağa bağımlı bir hasta, dün akşam saatlerinde yaşamını yitirdi. Yoğun bakım biriminde görevli anestezi uzmanı Dr. Hüseyin Emrah Keskin ve Asistan Dr. Hazal Yaşar Çokyaman, ölüm haberini hasta yakınları ile paylaşmak istedi. 

Bu sırada hasta yakını Birkan Can A., Dr. Keskin’e saldırıp, suratına 4 yumruk attı. Asistan Dr. Çokyaman ise arbedede elinden yaralandı. Bir diğer hasta yakını S.A. da olaya dahil oldu. Hastanenin güvenlik personeli araya girdi. Baygınlık geçiren Dr. Hüseyin Emrah Keskin ile Dr. Hazal Yaşar Çokyaman tedavi edilip, darp raporu aldı. 

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri sağlık çalışanlarını, darp ve tehdit ettiği gerekçesiyle hasta yakınları B.C.A. ile S.A.'yı gözaltına aldı. İki şüphelinin polisteki İşlemlerinin sürdüğü belirtildi.

 

"Tıp fakültesi kazanan oğlum da üzgün"

İki çocuk sahibi Uzman Dr. Hüseyin Emrah Keskin (51) "Uzun süre yatmakta olan hastamızın ölümü gerçekleşti. Hasta yakınlarını çağırdık. Bilgilendirme esnasında bir hasta yakını uzaktan gelerek 4-5 kez yüzüme yumruk attı. O an baygınlık geçirdim. Acil Servis'e kaldırıldım. Başka bir hasta yakını oraya gelip benden şikayetimi geri çekmemi istedi. Vazgeçmeyeceğimi söyleyince ise 'Eve rahat gidebilecek misin. Sana gününü göstereceğim' diyerek tehdit etti. Bütün hastalara kendi hastamız gibi bakmamıza rağmen bu şekilde şiddet görmemiz bizleri meslekten soğutuyor" dedi. 

Keskin, yaşadığı şiddet nedeniyle tıp fakültesini kazanan oğlunun da üzgün olduğunu söyledi.

'Bu vahşeti kabullenmek mümkün değildir'

İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Nuri Seha Yüksel ve oda avukatı Mithat Kara, sağlık çalışanlarının yanında olup, destek verdi. 

İzmir Tabip Odası'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Hiçbir şiddet eyleminin her ne gerekçe ile olursa olsun makul gösterilmesi kabul edilemez. Bu vahşeti kabullenmek mümkün değildir. Sağlıkta şiddeti sıradanlaştıran, gündemden düşürmeye çalışan ve görmezden gelen idarecilere ve sağlık otoritesine inat, sağlıkta şiddete ve sağlık otoritesinin yaklaşımlarına karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. Meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Adli sürecin takipçisi olacak, hastanedeki güvenlik zafiyetine karşı önlemlerin alınması için gerekli girişimlerde bulunacağız" denildi.

2'si de tutuklandı

İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, yakınlarının yoğun bakımda ölmesi üzerine Anestezi Uzmanı Dr. Hüseyin Emrah Keskin (51) ve Asistan Dr. Hazal Yaşar Çokyaman'ı (30) darbederek tehdit de eden B.C.A. ile S.A., emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

doktor
darp
anestezi uzmani
izmir
asistan
Yorum (23)
dr
aynı şeyleri tekrarlıyarak farklı sonuç elde edilemez. sağlıkta şiddette gelinen nokta budur. yeni ve okkalı bir sağlıkta şiddet yasası çıkarılmadan bu olaylar bitmez ve sağlık sistemimizde onarılamaz yaralar açmaya devam eder. meclise ve hekim milletvekillerine çok iş düşüyor.
54
Cevapla
eşitadaletisteriz
kahrolsun adaletsizlik, sebep olanlar, göz yumanlar ve hakkaniyetli vicdanlı uygun karar vermeyenler yazıklar olsun size, beter olunnn...
30
Cevapla
Adnan
anlaşılıyor ki hasta yakınlarına üzücü haberler telefon ile ve anonim bir ses kaydı ile verilmeli.
44
Cevapla
Ali Çantabey
konuşacak yazacak bi seyler kalmadı. ya bu deveyi güdersin yada bu diyardan göçersin ... diyor adalet ve sağlık bakanı....
20
Cevapla
ali özkurt
neyi anlattığınız değil nasıl anlattığınız önemlidir. ben öncelikle yoğun bakımdaki değerli arkadaşların çok sevdiklerini aynı şekilde kaybetmelerini temenni ederim. ben eşimi kaybettiğimde, doçent etiketli şahsiyet elinde cep telefonu ile oynarken benimle konuşuyordu. hekim olduğumdan yumruklamadım
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir