Medimagazin logo

"İşte doktorluk bu"

Gönüllü olarak Afrika ülkelerine sağlık taramasına giden doktorlarla kahvaltıda bir araya gelen Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, duydukları karşısında duygulanarak, “işte doktorluk bu” dedi.
"İşte doktorluk bu"
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Umut Sağlıkçılar Derneği (UMSAD), Dernek Kulüp Temsilcileri ve ilçe temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi. Sağlıkla ilgili Avrupa Birliği projelerinin ve öncelikle Afrika ülkelerine yapılması planlanan sağlık taramalarının teknik ayrıntılarının görüşüldüğü kahvaltıda, UMSAD’ın davetlisi olarak Kastamonu’da bulunan ve TRT’de yayınlanan “Türkiye’den Doktor Geldi” programının konsept danışmanı olan Dr. Fahrettin Er, yurt dışındaki faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgi verdi.

    Dr. Fahrettin Er, "Geleceğimizi duyan Afrika yerlilerinin yerel danslarla ve kendi imkansızlıklarıyla yaptıkları Türk Bayraklarıyla bizi karşılamaları, ilk defa iyi niyetli beyaz insanları ve ülkemizi tanımaları milletim adına çok gurur verici, unutulamaz anılardı.” diye konuştu.

    Yurt dışındaki sağlık taramalarını yakından izlediğini belirten Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, gidilen ülkelerde, özellikle geri kalmış Afrika ülkelerinde tarihi ve insani bir görevi yerine getirmenin yanı sıra ülkemizin ve kültürümüzün tanıtımına büyük katkılar sağladığını söyledi. Dr. Fahrettin Er’in “Dillerini anlayamadığımız, ızdırabı dinen, iyileşen hastaların, duygularını ifade etmek için sevgi ve şükran dolu bakışlarla omzunuza çekinerek parmak uçlarıyla dokunmaları, konuşarak anlatılacaklardan daha çok şeyler anlatıyor. O an mesleğinizin hakkını vermekten ötürü aldığınız manevi haz anlatılamaz.” sözü karşısında duygulanan Vali Bektaş, “işte doktorluk bu.” diyerek övgüsünü dile getirdi.

"i̇şte
doktorluk
bu"
Yorum (4)
Ahmet
Zamanında gönüllü olarak (muayenehanesi olanlar bile) bedava hasta bakmıştık da zamanın kaymakamı (şimdi vali oldu) emdiğimiz sütü burnumuzdan getirmişti. İzin almamışız da, bedava hasta bakmaktan maliyeye gelir kaybı oluşturdu da... Kapıya kaymakam emriyle (salgın/afet zamanı izinle bedava bakılabiliyormuş) bedava hasta bakılmaktadır yazıları asılmıştı. Akşam iş bitince hastalar memnun, biz ise bir daha bu işi yapmayacağımıza yemin etmiştik. O günler bile bugünden iyiydi.
0
Cevapla
mehmet karademir
bu vali muş valisiyken doktorlar hakkında çok ağır ifadeler içeren bir yazı döşenmişti.paragözler sahtekarlar vs....
0
Cevapla
ihsan
oraya gidenler bedava gidiyorzannettiğinden böyle konuşmuştur bu vali.10-15 bin euro alıyor gidenler vali.
0
Cevapla
selami günaydın
İşte dr luk bu.evet ha afrikada şov için çalışanlar ha memleketimin en ücra köşelerindeki isimsiz kahramanlar.şunu bilsinlerki bu memleketin en elit tabakası olan hekimleri pusturarak bir yere varamazlar.puskun hekim arkadaşlar top yekün istifa edelim anlasınlar değerimizi
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir