Medimagazin logo

İnönü Üniversitesi Diş Fakültesi'ne öğrenci alınacak

Malatya İnönü Üniversitesi'nde kurulu bulunan Diş Fakültesi'ne bu yıl 20 öğrenci alımı ile eğitime başlanacağı bildirildi
İnönü Üniversitesi Diş Fakültesi'ne öğrenci alınacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MALATYA (İHA) - Malatya İnönü Üniversitesi'nde kurulu bulunan Diş Fakültesi'ne bu yıl 20 öğrenci alımı ile eğitime başlanacağı bildirildi.

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Özdemir'den alınan bilgiyle göre, 2001 yılında bakanlar kurulu kararıyla Malatya İnönü Üniversitesi bünyesinde kurulan ancak bugüne kadar öğrenci alınmayan Diş Fakültesi'ne 2009-2010 eğitim öğretim yılında 20 öğrenci alınacak.

Bu arada, Malatya'da geçen yıl kurulan ve Devlet Hastanesi bünyesinde fiziki dar alanda hizmet vermeye çalışan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde doktor sıkıntısı yaşandığı bildirildi. Kadroda 30 doktor görünmesine rağmen, raporlu, izinli, doğum izni ve diğer nedenlerle 10'a yakın doktorun bilfiil görev yapmadıkları belirtildi.
Fiziki yer yetersizliği bulunan Devlet Hastanesi bünyesindeki Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin yer sorunun giderilmesi için Beydağı mevkiindeki Toplu Konut İdaresi'ne (TOKİ) ait binaya taşınma çalışmalarının sürdüğünü söyleyen yetkililer, buraya taşınılması ile fiziki mekan yetersizliğinin ortadan kalkacağını kaydettiler.

i̇nönü
üniversitesi
diş
fakültesi'ne
öğrenci
alınacak
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir