Medimagazin logo

İl sağlık müdür yardımcının 1 milyon 100 bin YTL'yi zimmetine geçirdiği iddiası

Van Sağlık İl Müdürlüğü'nde yaşanan ve ilk belirlemelere göre 1 milyon 100 bin YTL olarak tespit eden zimmet olayı ile ilgili incelemelerin bir bölümünü tamamlayan Sağlık Bakanlığı müfettişinin, bazı kurum yetkililerinin mal varlığına el konulması yönünde görüş bildirdiği kaydedildi
İl sağlık müdür yardımcının 1 milyon 100 bin YTL'yi zimmetine geçirdiği iddiası
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

VAN (İHA) - Van Sağlık İl Müdürlüğü'nde yaşanan ve ilk belirlemelere göre 1 milyon 100 bin YTL olarak tespit eden zimmet olayı ile ilgili incelemelerin bir bölümünü tamamlayan Sağlık Bakanlığı müfettişinin, bazı kurum yetkililerinin mal varlığına el konulması yönünde görüş bildirdiği kaydedildi.

Yaklaşık 2 ay önce Van'a gelerek kurumda yaşanan zimmet olayıyla ilgili son 2 yıldan beri personele dağıtılan döner sermaye ödemelerini inceleyen müfettişin, soruşturmanın bir bölümünü tamamladığı öğrenildi. Soruşturmasını Kurban Bayramı'ndan önce tamamlayan müfettişin, İl Sağlık Müdür Yardımcısının 1 milyon 100 bin YTL parayı zimmetine geçirdiğini tespit ettiği iddia ediliyor. İdari ve Mali İşler Şube Müdürü ile olayı ortaya çıkaran döner sermaye biriminde çalışan 2 personelin de bilgisine başvuran müfettişin, kurumda 2 üst düzey yetkilinin mal varlığına el konulması yönünde görüş bildirdiği ifade edildi.

Kurban Bayramı tatili nedeniyle soruşturmasına ara veren müfettişin önümüzdeki günlerde tekrar Van'a gelerek kurumda son 5 yıldır yapılan ihalelerle ilgili dosyaları inceleyeceği kaydedildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer ise hazırlanan rapor ile ilgili kendisine intikal eden bir bilginin olmadığı kaydetti. Dr. Özer, müfettişin kurumda çalışan bazı kişilerinin mal varlığına el konulması yönünde görüş belirttiği iddialarına ise, "Ben kurum müdürüyüm, böyle bir durumun olması halinde mutlaka bana bilgi ulaşacaktır" dedi.

Zimmet suçundan geçtiğimiz hafta tutuklanarak Van M Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderilen İl Sağlık Müdür Yardımcısı K.P., döner sermayeden Sağlık Bakanlığı personeline verilecek payların dağıtımı esnasında bankaya gönderdiği dağıtım listesindeki isim ve tutarda oynama yaparak Sağlık Bakanlığı personeli olmayan, kimisi akrabası olan ve iletişimde bulunduğu şahıslara aktarma yaptığı iddiasıyla tutuklanmıştı. K.P.'nin, zimmet olayını yaklaşık 2 yıl boyunca miktarlarını küçükten yükseğe doğru artırmak suretiyle
müteakip defalarca gerçekleştirdiği öne sürülmüştü.

i̇l
sağlık
müdür
yardımcının
1
milyon
100
bin
ytl&#8217
yi
zimmetine
geçirdiği
iddiası
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir