Medimagazin logo

Hollandalı aile hekimleri, Kayseri'deki uygulamayı inceliyor

Hollandalı Aile Hekimleri, Türkiye’deki aile hekimliği uygulaması ile ilgili bilgi almak ve yerinde görmek için Kayseri’ye geldi.
Hollandalı aile hekimleri, Kayseri'deki uygulamayı inceliyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hollandalı doktorlar ilk ziyaretini il sağlık müdürlüğüne yaptı. Kayseri İl Sağlık Müdürü Kadir Çetinkara, Hollandalı aile hekimlerini kabulünde, Kayseri’deki uygulama ve gerçekleştirilen çalışmalarla şu ana kadar elde edilen istatistik bilgileri paylaştı. Çetinkara, Hollandalı 30 kadar aile hekimiyle sohbet ortamında geçen görüşmesinde evde bakım hizmeti verdiklerini ifade etti.

    Kayseri’nin uygulamada örnek şehir olarak görüldüğünü, şu ana kadar verilen hizmetlerde vatandaş memnuniyetinin yüksek olduğuna dikkat çekti. Hollandalı hekimlerin ise uygulamada alınan başarılı sonuçlara dikkat çekti. Yabancı hekimler, daha sonra Fevzi Çakmak Aile Sağlığı Merkezi, analiz laboratuvarları ve özel bir hastaneyi gezdi.

hollandalı
aile
hekimleri
kayseri'deki
uygulamayı
inceliyor
Yorum (3)
Ahmet ALi
Kayseri aile hekimliğinde sağlık bakanlığı memnuniyet oranında endüşük memnuniyet oranının olduğu il acaba siyasi bir şovmu her zamanki gibi insanın aklına gelmiyor değil...
0
Cevapla
zeynep erdem
Hollanda dan yazın gelen gurbetçilerin sağlık problemlerinden dolayı özel hastanelere akın ettiği aşikardır. Aile hekimliğinde türkiyenin sonuncusu il KAyseri ile kendilerini kıyaslamaya gelmişlerdir.
1
Cevapla
extraslan
Yorum yazan arkadaslar, Neden acaba on yargilisiniz? Ziyaretin amacini biliyormuydunuz? Peki ya sonucunu? Gelen hekimlerin hepsi Kayseri'de karsilastiklari saglik personellerinin ellerindeki imkanlara gore en iyi hizmeti vermeye calistiklarini gorduler. Ideololjik yaklastiginiz ve tarafli oldugunuz muddetce sanirim gelisim gosteremezsiniz!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir