Medimagazin logo

Hastasına Trabzonsporlu musun diye sordu, dört yerinden bıçaklandı

Konya'nın Bozkır ilçesi devlet hastanesinde görev yapan bir doktor, üzerinde Trabzonspor formasıyla hastaneye getirilen çocuğa, 'Trabzonsporlu musun' diye sorduğu için dört yerinden bıçaklandığı iddia edildi.
Hastasına Trabzonsporlu musun diye sordu, dört yerinden bıçaklandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Konya İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Küçükkendirci, Bozkır Devlet Hastanesi'nde görevli doktor İbrahim Halil Şimşek'in, bir hasta yakını tarafından bıçaklandığını, ağır yaralı olarak Konya Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldığını söyledi. 


    Konya İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Küçükkendirci, yaralı doktoru hastanede ziyaret etti. Olayla ilgili bilgi alan İl Sağlık Müdürü Küçükkendirci yaptığı açıklamada, doktorun hasta bir çocuğa sorduğu bir soru nedeniyle bıçaklandığını söyledi. Küçükkendirci, "Saldırıya uğrayan doktor arkadaşımız, hastaneye getirilen küçük çocukla iletişim kurmak için bazı sorular sormuş. Çocuğun tedavisi sırasında rahatlasın diye 'Trabzonspor formasıyla gelmişsin. Trabzonspor'u mu tutuyorsun? diye sormuş. Çocuğun babası tedavinin ardından evine gitmiş. Alkollü bir şekilde tekrar hastaneye gelip doktor arkadaşa, "Trabzonspor'unun da, Beşiktaş'ının da diyerek saldırıda bulunmuş. Doktor arkadaş dört yerinden bıçaklanmış. Hemen polis gelip olaya müdahale etmiş. Ancak saldırgan polisin elinden kurtulup acil servisin kapısını kırıp tekrar doktor arkadaşı bacaklarından bıçaklamış. Doktor, Bozkır Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Hekim arkadaşımızın sağlık durumu iyi. Hayati tehlikesi yok." dedi. 

Öte yandan doktoru bıçaklayan H.Ö. gözaltına alındı. Şüpheli H.Ö.'nün polisteki ifadesinde, doktoru muayeneye getirdiği çocuğuyla yeteri kadar ilgilenmediği gerekçesiyle bıçakladığını söylediği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

doktora
bıçaklı
saldırı
Yorum (20)
hasancan
bakan doktor hakkında soruşturma açsın
0
Cevapla
bedrettin alyamaç
Bu alçakça saldırıyı kınıyor ve lanetliyorum sayın bakanımızı da olaya el koymasını doktoruna sahip çıkmasını bekliyorum.....
0
Cevapla
ali cal
sayın başbakanı ve diyarbakırda doktor hanımı döven kaymakamı örnek alan halkımıza ne diyelim biz bu kadar duyarsız oldukca daha cok zulum görürüz
0
Cevapla
h.u.
Hiç bir zaman bir meslek grubu bu kadar hedef gösterilmemişti, bu kadar acze düşürülmemişti, bu kadar haksızlığa uğramamıştı, böylesine toplum düşmanı ilan edilmemişti. Artık kimseye sesimi duyurma peşinde değilim. Allahın adaletine sığınıyoruz..
0
Cevapla
halil
Bu rezilliğe bakan bir son vermeli. Bu gidişle kendimizi koruma adına belimizde silahla dolaşır olacağız.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir