Medimagazin logo

Hastanede farklı rapor tutuldu iddiası

Gaziantep'te, öğretmenin çarptığı, İşitme Engelliler Okulu'nda eğitim gören öğrenciye hastane kayıtlarında "Top oynarken düşerek ayağı kırıldı" raporu tutulduğu iddia edildi.
Hastanede farklı rapor tutuldu iddiası
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Gaziantep'te, öğretmenin çarptığı, İşitme Engelliler Okulu'nda eğitim gören öğrenciye hastane kayıtlarında "Top oynarken düşerek ayağı kırıldı" raporu tutulduğu iddia edildi.

ŞANLIURFA - Gaziantep'te, İşitme Engelliler Okulu'nda eğitim gören öğrenciye hastane kayıtlarında "Top oynarken düşerek ayağı kırıldı" raporu tutulduğu iddia edildi. Şanlıurfalı sağır ve dilsiz Emre, yürüyecek günü sabırsızlıkla bekliyor. Sağır ve dilsiz Emre'nin babası Hüseyin Sungur, oğluna öğretmeninin arabayla çarptığını daha sonra da olaya kaza süsü verildiğini ileri sürdü.

TELEFONLA BİLDİRDİLER
Edinilen bilgiye göre olay, Gaziantep Şehit Kamil Ali Suzer İşitme Engelliler İlköğretim Okulu'nda meydana geldi. İddiaya göre, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde ikamet eden sağır ve dilsiz Emre, mevsimlik işçi babası Hüseyin Sungur tarafından Gaziantep Şehit Kamil Ali Suzer İşitme Engelliler İlköğretim Okulu'na kayıt ettirildi. Maddi durumu kötü olan baba Hüseyin Sungur, 6. sınıfta okuyan oğlu Emre Sungur'un kendisine gelen bir telefonla okulda oyun oynarken ayağının kırıldığının bildirildiğini söyledi.

SAĞIR VE DİLSİZ OĞLU İŞARETLERLE ANLATTI
Gaziantep'e giden babaya okul idaresi, Emre'nin okulun bahçesinde top oynarken ayağının kırıldığını ve daha sonra 25 Aralık Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığını söyledi. Hastaneye giden baba, oğlunun ayaklarından ameliyat edilip, platin takıldığını gördü. Oğlunun ayağının top oynayarak kırılmasından şüphe duyan baba Hüseyin Sungur, olayın aslını sağır ve dilsiz oğlu Emre'nin el hareketleri ile öğrendi. Baba Hüseyin Sungur, sağır ve dilsiz olan oğlu Emre'nin okulda oynarken, arabasıyla geri geri gelen öğretmeni Mehmet K.'nın çarptığını iddia etti. Baba Sungur, hastaneye kaldırılan oğlu için top oynarken ayağının kırıldığına karşılık rapor alındığını iddia ederek, yapılan olayın vicdani olmadığını söyledi.

KİMSE İLGİLENMİYOR
Yaklaşık 2 aydır yatağa eve mahkum bir şekilde olduğunu ve Emre'nin koltuk değnekleri ile yürümeye çalıştığını söyleyen baba Hüseyin Sungur, okul yöneticilerinin kendilerini hiç arayıp sormadığından yakındı.

Gazeteport

hastanede
farklı
rapor
tutuldu
iddiası
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir