Medimagazin logo

Hastane sarardı

İlgisiz ve bakımsız kalan Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bahçesi bozkıra döndü.
Kaynak: HÜRRİYET ANKARA - Fatih TEKECİ
Hastane sarardı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ilgisiz ve bakımsızlıktan sarardı. Geçtiğimiz dönemlerde yeşil rengin ağırlıklı olduğu hastane bahçesi ilgisizlikten dolayı bozkıra döndü. Neredeyse tamamen kuruyan ve bozkıra dönen hastane bahçesinde, en küçük bir kıvılcımın büyük bir yangına sebebiyet verebileceği tehlikesi ise ürkütücü bir tabloyu gözler önüne serdi.

Yangın çıkarsa

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2004 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törenle hizmete açıldı. 395 yatak kapasitesiyle Başkentli vatandaşlara hizmet veren hastanenin bahçesi, görenleri hayrete düşürdü. Daha önceki yıllarda son derece bakımlı olan hastane bahçesindeki çiçek, ağaç ve çimler bu yıl bakımsız bırakılmasından dolayı kurudu. En küçük kıvılcımda büyük bir yangına neden olabilecek hastane bahçesi bozkıra döndü.

İlkbahar aylarında yeşeren ağaç ve çiçeklerin bakımı için hastane yönetimi Mart ayında bir ihale yaptı. Ancak Satın alma Komisyonu ihaleyi takip etmediği için zaman içinde yemyeşil alan sarı renge büründü. Hastaneye gelen bazı hastalar ve yakınları ise bozkıra dönen hastane bahçesinden dolayı hastane yönetimini kınadı.

Soruları yanıtsız bıraktı

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Murat Bozkurt, konuyla ilgili Ankara Hürriyet muhabirinin sorularını yanıtsız bırakırken hastane bahçesinin bakımsız olduğu yönündeki görüşe katılmadığını söyledi. Hastane bahçesinin bakımsız olduğunu ifade eden kişilerin art niyetli olduğunu belirten Başhekim Bozkurt, bakanlığın peyzaj ve dış cephe yenileme projeleri olduğunu ve ilerleyen günlerde yenileme çalışmaları yapılacağını kaydetti.

hastane
sarardı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir