Medimagazin logo

Hastane nöbetlerinde hekimlere yetersiz ücret!

Hekimlerin aldığı nöbet ücretlerine tepki gösteren Hekim Birliği Sendikası, "Asgari ücretli bir çalışanın 8 saatlik bayram fazla çalışma ücreti bile 1.300 TL'dir. Bu durum hekimlerimizin ve diğer sağlık çalışanlarımızın uzmanlıklarının yeterince takdir edilmediğini gözler önüne seriyor." ifadelerini kullandı.
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Hastane nöbetlerinde hekimlere yetersiz ücret!
Kaynak: Hekim Birliği
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hekim Birliği Sendikasından yapılan açıklamada; asgari ücret çalışma saati 266,70 TL olduğuna, uzman hekim nöbet ücretinin ise 151,02 TL olduğuna dikkat çekilerek şu ifadelere yer verdi:

"Hastanelerde, her dakikanın hayati önem taşıdığı acil müdahalelerde, hekimlerin saat başına aldıkları 100 TL gibi düşük ücretler, bu kritik görevlerin değerini yansıtmaktan oldukça uzak. Özellikle uzun süreli tatillerde sağlık hizmetlerinin sunumu daha da hayati bir hal alırken, nöbet ücretleri bu önemli ve zorlu çalışmanın karşılığı olarak görülmüyor. 

Asgari ücretli bir çalışanın 8 saatlik bayram fazla çalışma ücreti bile 1.300 TL'dir. Bu durum hekimlerimizin ve diğer sağlık çalışanlarımızın uzmanlıklarının yeterince takdir edilmediğini gözler önüne seriyor.

Hekimlere ve sağlık çalışanlarına ödenen nöbet ve icap nöbeti ücretlerinin, verilen emek ve sorumluluğun büyüklüğünü doğru bir şekilde yansıtacak şekilde gözden geçirilip, artırılması şarttır."

hekim birligi sendikasi
nobet ucreti
hekim
doktor
Yorum (3)
Yorumsuz
kutsallık bir yere kadar. sağlık çalışanlarının özellikle işin başındaki,sistemin olmazsa olmazı hekimin, nöbet ücretleri acilen arttırılmalıdır.
2
Cevapla
Erdem
okumanın zararlarına örnek olarak temizlik personelinin nöbet parası profesör den fazla
3
Cevapla
DRFES
memura da heki̇me de kazik üzeri̇ne kazik atiyor i̇kti̇dar
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir