Medimagazin logo

Hastane başhekiminin sözleşmesi feshedildi

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Op. Dr Mehmet Yetkiner'in sözleşmesi feshedildi
Hastane başhekiminin sözleşmesi feshedildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

KIRŞEHİR- Sağlık Bakanlığı Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mehmet Yetkiner görevinden alındı.

Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mehmet Öncel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin ilgili maddesi gereğince eğitim araştırma hastanelerinin başhekimlerinin en az doçent seviyesinde olması gerektiği için Yetkiner'in sözleşmesinin feshedildiğini söyledi.

Mehmet Yetkiner'in operatör doktor olduğunu ifade eden Öncel, "Ahi Evran Üniversitesi ile Sağlık Bakanlığı'nın protokolünün yapıldığı 2011 yılında eğitim araştırma hastanelerinin başhekimlerinin en az doçent düzeyinde olma şartı yoktu. Burası gibi Türkiye genelinde 2 hastane daha var. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu kararnamenin ilgili maddesinin uygulanmasını isteyince başhekimin sözleşmesi feshedildi. Kısa sürede yeni atama yapılacak" dedi.

Öncel, Yetkiner'in hastanede genel cerrah olarak hizmetine devam edeceğini kaydetti.

Mehmet Yetkiner, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 7 yıldır genel cerrah, 15 aydır da bahşekim olarak görev yapıyordu.

hastane
başhekiminin
sözleşmesi
feshedildi
Yorum (12)
option
bu ne adalet kalkınma annmadım.ceo pratisyen oluyoda başhekim uzman olmuyo.adelete bak bak
0
Cevapla
dr_brain
Bu uygulamanın asıl, hastanelerin hükümet konağı olan, genel sekreterlere uygulanması gerekmezmi? Yandaş olsun diye nerdeyse sokaktan adam çevirip genel sekreter yapacaklar!
0
Cevapla
tukaka
kırşehirde en az doçent seviyesinde olan kaç doktor vardırki? sanmıyorum mütevazi kucuk bir il olarak bılıyıorum kırsehırı.. bu arada adam 15 aydır bashekımmıs e kamu hastanelerı kurumu ve ceo atamaları 2 yılı buluyo nerdeyse o zaman anında görevden alınması gerekmez mıydı?*
0
Cevapla
Dr.Cevdett
CEO, pratisyen değil doktor bile olmayabilir. 4 yıllık fakülte bitirmiş, 5 yıllık idarecilik yapmış herhangi biri eğitim araştırma hastanesinin prof yada doçentlerinin üstünde ceo olabilir. Bu kanunu hangi mantıkla çıkarmışlar anlamak mümkün değil. Böyle kanun çıkaranların elleri kurusun diyeceğim ama onlarda bizim kardeşlerimiz bunu demeye dilim varmıyor, Allah onlara akıl fikir versin.
0
Cevapla
murat 124
Dr.Cevdett (cerrah) aman efendim simdiye kadarkiler dr du uzmandi prof tu da ne oldu ? hepsinin tinnitusu had safhada degil mi?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir