Medimagazin logo

Hastalıkların hikayeleri yarışıyor

Malatya İnönü Üniversitesi, tıp eğitiminin karmaşık yapısını keyifli hale getirmek amacıyla 'Her Hastalık Bir Hikayedir' yarışması düzenliyor. Herkese açık olan yarışmaya bir kişi en fazla tek hikaye ile katılabiliyor. Başvuruların 1 Şubat’ta sona erdiği yarışmada birinciye 3 bin, ikinciye 2 bin, üçüncüye bin lira ödül verilecek.
Hastalıkların hikayeleri yarışıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MALATYA-İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden yapılan açıklamada, tıp bilimi ile uğraşan kişilerde verimliliği en üst seviyeye çıkarmak için bir bilginin uzun süreli hafızada kalmasının sağlanması ve insani değerlerin her zaman hatırlanması gerektiği belirtildi. Bunun, tıp eğitiminin zor ve karmaşık yapısını keyifli hale getirerek mümkün olabileceği vurgulanan açıklamada, şöyle denildi:

"Yarışma ile tıp bilimi ile uğraşan kişilerde verimliliği en üst düzeye çıkarmak, eğitimde kullanılan malzemelere katkı sağlanması esastır. Eğitim esnasında 'değişiği basitleştirip' beynin uyanıklık düzeyini en üst seviyeye çıkaran hikaye tekniğini kullanarak hafızayı daha da etkin hale getirmek 'Her Hastalık Bir Hikayedir' yarışmasının asıl amacıdır. Tıp eğitimine farklı bir boyut getirip katkı sağlamak dileğiyle hazırlanan yarışmanın öğrenme ve öğretme yöntemleri üzerine tüm bilim insanlarını düşündürmek en büyük isteğidir. Eğitiminde hastalıkları hikaye şeklinde anlatarak, konunun akılda kalıcılığını artırmak, keyif alarak öğrenmeye yardımcı olmak, genç hekimlerin insani değerleri özümsemesini sağlamak ve sonuçta tıp eğitimine yepyeni bir boyut getirmektir."


Son başvuru tarihinin 1 Şubat 2012 olduğu belirtilen açıklamada, sonuçların 1 Mart’ta açıklanacağı anlatıldı. Birincinin 3 bin, ikincinin 2 bin, üçüncünün bin lira kazacağı yarışmada ödüllerin 14 Mart’ta verileceği bildirildi. Kişilerin sadece bir hikaye ile katılabileceği yarışmanın şartnamesine uymayan katılımcıların eserlerinin değerlendirmeye alınmayacağı kaydedildi.

Yarışma için hikayeyarismasi@inonu.edu.tr - hyarismasi@inonu.edu.tr adreslerine e-posta ile başvurulu yapılabileceği eklendi.

hastalıkların
hikayeleri
yarışıyor
Yorum (3)
UZM.DR.
ÇOOKK KOMİK BULDUM.. ÜNİVERSİTELERDE.. HASTA BAKILMIYOR.. AMELİYAT YAPILMIYOR... SIRA HİKAYE YAZMAYA MI GELDİ.. HELAL OLSUN.. BİRDE ÖDÜLLER.. ÇOK..KOMİK..
0
Cevapla
Ahmet Rasim Küçükusta
Her hastanın bir "hikayesi" fakat sadece bazılarının "şiiri" vardır.
0
Cevapla
Frankie Bellevan
Adamların durumu,İstanbul'un fethi öncesindeki Bizanslı din adamlarının aralarındaki gereksiz konularla ilgili tartışmalarını hatırlatıyor.Yani abesle iştigal.Böyle bir faaliyet için epeyce kafa yordukları belli oluyor.Bakalım bir daha ki sefere ne saçmalık tertipleyecekler.Seviye ortada.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir