Medimagazin logo

Hasta yakınlarının tahrip ettiği yoğun bakım, seviye atladı!

İkinci basamak hastalar için hizmet veren ünite yenilerek, üniversiteler düzeyinde 3'ncü basamak sağlık hizmeti vermeye başladı.
Hasta yakınlarının tahrip ettiği yoğun bakım, seviye atladı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bitlis Devlet Hastanesi Başhekimi Erdal Dilekçi, gazetecilere yaptığı açıklamada, bölgenin fiziki şartlarını da göz önünde bulundurarak yeniden yaptırdıkları yoğun bakım ünitesiyle, dışarıya sevk edilen hasta sayısında azalma yaşanacağını söyledi.

Dilekçi, bu tür yoğun bakım ünitelerinin araştırma hastanelerinde bulunduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"1 yıl önce 12 yataklı birinci basamak olarak hizmete giren yoğun bakım ünitemizin fiziki koşulları, hasta yakınları tarafından 4 ay önce tahrip edildi. Bir personelimizin de darp edildiği olayda, ünitemiz bir süre hizmet veremez duruma gelmişti. Bakanlığımızla yaptığımız görüşmeler sonrasında, kapasitemizi 14 yatağa çıkararak, 3'ncü basamak yoğun bakım şartlarını sağladık. Hasta kabulüne başladık. Bölgemizin şartları nedeniyle, hasta sevki ve mağduriyet yaşamaması için bu önemli bir gelişme. Bu tür yoğun bakım servisleri, özellikle üniversite hastanelerinde bulunuyor. Yoğun bakım ünitemizde, üniversite seviyesinde hizmet verilmektedir. Bu ünitede anestezi uzmanlarımız 24 saat nöbet tutuyor. Ünitemiz Bitlis'e ve hastanemize hayırlı olsun."

hasta
yakınlarının
tahrip
ettiği
yoğun
bakım
seviye
atladı!
Yorum (1)
drovuz
bunu duyan diğer yerlerde de girilmedik ybü kalmaz artık....
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir