Medimagazin logo

Görevden alınan başhekim: 13 Mart Gazisi olarak anılacağım

Türk Tabipler Birliği'nin Ankara'daki düzenlediği mitinge katıldığı gerekçesiyle Göğüs Hastalıkları Hastanesi Başhekimliği'nden alınan Mustafa Demirel'e sahip çıkan Kayseri Tabip Odası Başkanı Karamehmet Yıldız, “Bunu siyasi ve yakışıksız bir davranış olarak değerlendiriyoruz” ifadesinde bulundu.
Görevden alınan başhekim: 13 Mart Gazisi olarak anılacağım
Göğüs Hastalıkları Hastanesi'ndeki Başhekimlik görevinden alınan Mustafa Demirel, "Seçim malzemesi olmak benim için üzücü bir durum. Ben bir hekimim bu görevimi daha üstün gayretlerle ve çalışmalarla devam ettireceğim"
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

KAYSERİ (İHA) - Kayseri Tabip Odası'nda düzenlenen toplantıya, yönetim kurulu üyeleri ile Dr. Mustafa Demirel katıldı. Toplantıda açıklama yapan Kayseri Tabip Odası Başkanı Karamehmet Yıldız, “Doktor Mustafa Demirel'in görevden alınma yöntemi 2004 yılında göreve atandığında o tarihteki İl Sağlık Müdürü Dr. İzzet Kavafoğluf'na nezaketen vermiş olduğu istifa dilekçesinin 7 yıl sonra işleme konulması şeklinde gerçekleşmiştir. Bu haksız görevden alınma olayını kamuoyu ile paylaşmak istedik. Dr. Demirel'in görevden alınma dilekçesi 13 Mart tarihinde Türk Tabipler Birliği'nin Ankara'da düzenlemiş olduğu mintinge katılmış olması şeklinde İl Sağlık Müdürü tarafından telefonla görüşme yoluyla kendisine iletilmiştir.


Söz konusu miting, yetkili makamlardan gerekli izinler alınarak meslek teşkilatımız, Türk Tabipler Birliği tarafından düzenlenmiştir. Mitinge katılma kararı Dr. Mustafa Demirel'in kendi kişisel kararı olmayıp, yönetim kurulumuz tarafından alınmıştır. Kamu kurumu niteliğindeki meslek teşkilatımızın düzenlediği mitinge katılımın bir başka kamu kurumu tarafından görevden alınma gerekçesi olarak değerlendirilmesi tarafımızdan esefle karşılanmaktadır” dedi.


Yıldız, “İl Sağlık Müdürü'nün bu tasarrufunun, kamu yararı ve muhatabının kişilik hakları gözetilmeksizin, talihsiz bir şeklide gerçekleştiği kanaatindeyim. Dr. Demirel'in gerekçeli görevden uzaklaştırma yetkisi kullanmak yerine, yıllar önce selefine nezaketen verilmiş olan bir dilekçeye yeni tarih atarak işleme koymayı tercih etmiş olması ise, aczinin ifadesi olarak değerlendirilmektedir” ifadesinde bulundu.

 


Göğüs Hastalıkları Hastanesi'ndeki görevinden alınan Dr. Mustafa Demirel ise, “6 yıllık Göğüs Hastanesi'nde görev yaptığım süre içerisinde güzel işler yaptığım kanaatindeyim. Görevden alınma sebebimin bu şekilde olmamasını isterdim. Seçimlerin yaklaştığı dönemde bu olayın olması beni üzdü. Seçim malzemesi olmak benim için üzücü bir durum. Ben bir hekimim bu görevimi daha üstün gayretlerle ve çalışmalarla devam ettireceğim. Benim herhangi bir küskünlüğüm, dargınlığım olamaz. 13 Mart tarihinde yapılan eylem nedeniyle herhalde bundan sonra, 13 Mart Gazisi olarak anılacağım. Utanmamız mahcupluğumuz kesinlikle olmaz. Aksine şeref madalyasıdır. İnşallah taşıyacağız” şeklinde konuştu.

mustafa demirel
toraks derneği
başhekim
kayseri
görevden alınma
Yorum (11)
tıp doktoru
Keşke her Başhekim sizin gibi meslektaşlarının yanında olsa.
0
Cevapla
şahin öztürk
Sayın başhekimim.. ya otursaydınız koltuğunuzda alsaydınız 3.5 katsayıdan dönerinizi..suya sabuna karışmadan siyasileri hoşça ağırlayarak emekli olsaydınız..gelen ağam giden paşam deseydiniz..bu kadar yüreklilik türkiye şartlarına biraz fazladır..
1
Cevapla
M.Kanpeli
Mitinge katılan 30000 kişi içindeki doktorları da meslekten ihraç edin.Hatta kilolu olanlarına 'şişkoo, şişkoo' saçsızlara 'keel, keel' diyerek rahatlayın! Mesleğimiz gittikçe komik (!) bir mecraya doğru ilerliyor zaten..
1
Cevapla
ahmet m.
Üzülmeyin sayın başhekim mağrur olun. Çünkü farkında değilsiniz belki ama tıp tarihine geçtiniz bile...Gelecekte, çocuklarınız ve torunlarınız sizinle gurur duyacaktır.
0
Cevapla
salih
İşte 'demokratik' açılımların sağlıktaki bir yansıması...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir