Medimagazin logo

Genç Tıbbıyeliler'den öğrencilere destek

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi “Genç Tıbbıyeliler Öğrenci Topluluğu” Hasanoba İlkokulu öğrencilerine, kardeş okul projesi kapsamında kitap ve kırtasiye yardımında bulundu.
Genç Tıbbıyeliler'den öğrencilere destek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi “Genç Tıbbıyeliler Öğrenci Topluluğu”, Konya'nın Karapınar ilçesindeki Hasanoba İlkokulu öğrencilerine, kardeş okul projesi kapsamında kitap ve kırtasiye yardımında bulundu.

SÜ Genç Tıbbıyeliler Öğrenci Topluluğu Başkanı Muhammet Fatih Şahin, 3 yıl önce kurdukları grupla, sosyal sorumluluk projesi olarak köy okullarına çeşitli desteklerde bulunduklarını söyledi.

Karapınar ilçesinde 25 öğrenciye ders kitabı, hikaye kitabı ile kırtasiye seti hediye ettiklerini belirten Şahin, “Topluluk olarak 200 üyemiz var. Biz Genç Tıbbiyeliler olarak Konya’daki köy okullarına yardım götürmeyi amaçlıyoruz. Bunu Türkiye çapına da yaymaya çalışıyoruz. Bu noktada tüm üniversite öğrencilerinden destek bekliyoruz. Onlar da bulundukları illerde bu tür çalışmalar yapabilir.” 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç ise Genç Tıbbiyelilere teşekkür ederek, "Çocuklarımıza verdiğiniz değer, yaptığınız davranış çok önemli. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

genc tibbiyeliler
selcuk universitesi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir