Medimagazin logo

Genç hekim, beyin cerrahı babasıyla aynı hastanede görev yapıyor

Bursa Çekirge Devlet Hastanesi'nde 10 yıldır beyin cerrahisi uzmanı olarak hizmet veren Opr. Dr. Mehmet Oğuz Selçuk ile kızı Dr. Çağla Selçuk birlikte görev yapıyor
Kaynak: AA
Genç hekim, beyin cerrahı babasıyla aynı hastanede görev yapıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, annesi de emekli hekim olan 25 yaşındaki Çağla Selçuk, bu sene üniversiteden mezun olmasının ardından çalışma hayatına başladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen 56 yaşındaki Opr. Dr. Mehmet Oğuz Selçuk, kızıyla aynı hastanede görev yapmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Hem branşı itibarıyla hem de hastanenin kent merkezinde olması dolayısıyla yoğun çalıştıklarını aktaran Selçuk, "Her günümüz ameliyat, poliklinikler, servis hastaları, yoğun bakımla geçiyor. Bu yoğunluğumuz sırasında kızımın da tıp fakültesini kazanıp bitirmesi ve aynı zamanda benim çalıştığım hastanede çalışıyor olması nedeniyle gururluyum." ifadesini kullandı.

Selçuk, kızının acil servis hekimi olarak çalıştığına değinerek, meslek hayatının başarıyla ve ülkesine hizmetle geçmesini diledi.

Dr. Çağla Selçuk, Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra ekim ayında Sağlık Bakanlığınca 112. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası sonucu Bursa Çekirge Devlet Hastanesi'ne atandığını bildirdi.

Babasının görev yaptığı hastaneye atandığı için mutlu olduğunu aktaran Selçuk, şunları kaydetti:

"Birlikte çalışmak benim için çok güzel oluyor. Babam beyin cerrahisi uzmanı, bölümlerimiz çok farklı olmasına rağmen beraber çalışma fırsatımız oluyor. Bana mesleki açıdan faydası ve katkısı oluyor. Sadece birlikte çalışırken değil, tıp fakültesini okurken de çok faydası dokundu bana. 6 yıl boyunca gerekirse derslerim hakkında, gerekirse hastalar hakkında danıştım. Bazen acilden çağırıyorum, beraber çalışıp aynı hastaya bakıyoruz. Annem ve babam doktor olmam için çok ısrar etmedi, ben çok isteyerek seçtim. Babam cerrah olarak çalıştığı için yoğunluğu ve sorumluluğu benden fazla. İleriki zamanda umarım onun gibi olurum."

dr cagla selcuk
opr dr mehmet oguz selcuk
doktor baba kiz
cekirge devlet hastanesi
Yorum (3)
nevzat kulukçu
hekimlerin büyük kısmı durumlar çok fena. asla çocuklarımı hekim yapmam diyip tıpa gönderiyor. eczacıların çoğu durumlar vahim batıyoruz diyip çocuklarını eczacılığa gönderiyor. bir brulörcü olarak ben de çocuğumun doktor ya da eczacı olmasını isterim.
10
Cevapla
Günhan Gökahmetoğlu
erciyes üniversitesindeyken beraber ihtisas yaptığım ( ben anestezi uzmanıyım) arkadaşım oğuz ve kıymetli evladını sevgiyle selamlıyor, allah nazarlardan saklasın diyorum...
12
Cevapla
bitmişmeslek
@nevzat kulukçu sayın kuklukçu 17 yıllık hekimim yemin ediyorum şimdiki şartlarda ve şimdi sınava girseydim asla hekimliği seçmezdim ve çocuğumun da asla hekim olmasını istemem , gitsin yazılımcı olsun veya layüsel hakim savcı olsun ...
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir