Medimagazin logo

Geçici görevlendirmeler protesto edildi

İzmir'de Konak Doğumevi'nde görevli hekimlerin geçici görevle başka hastanelere gönderildiğini öne süren bir grup, kararı protesto etti.
Geçici görevlendirmeler protesto edildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İZMİR-Eski Sümerbank binası önünde toplanan grup, ellerinde taşıdıkları dövizlerle slogan atarak Konak Doğumevi'ne kadar yürüdü. Burada grup adına basın açıklaması yapan İzmir Tabip Odası Başkanı Suat Kaptaner, Konak Doğumevi'nde görevli hekimlerin geçici görevlendirmeyle başka hastanelere sevk edilerek, doğumevinin çalışamaz hale geldiğini ileri sürdü.

Konak Doğumevi'nin İzmir'de kürtaj işlemini yapan son kamu kurumu olduğunu dile getiren Kaptaner, "İzmir'de isteğe bağlı kürtaj uygulamasının yapılabildiği kamu hastanesi kalmamıştır. Sağlık Bakanlığı, ideolojik gerekçelerle bu işlemi fiili olarak yasaklama peşindedir. Bu tutum Ortaçağ'a yakışan bir yaklaşımdır. Sağlık ve kamu hizmeti dini kurallarla yönetilmez" dedi.

Kaptaner'in açıklamasının ardından grup olaysız dağıldı.

geçici
görevlendirmeler
protesto
edildi
Yorum (1)
Frankie Bellevan
işin kötü tarafı geçici görevle görevlendirdikleri hekimlerin cebinde para var mı yok mu diye de düşünmeyecek kadar vicdansız hale gelmişler. kendi adıma konuşuyorum:öncelikle geçici olarak görevlendirdiğiniz hekimlere yolluklarını peşinen ödeyin. sizin amacınız nedir? nasıl can vereceksiniz merak ediyorum? bunu cebinde parası olmadan defalarca geçici olarak görevlendirilip de tereddütsüz bu görevlere giden bir hekim olarak söylüyorum. elbette allah yaptıklarınızı görüyor. bel fıtığından ameliyat olup da bundan 1(bir) hafta sonra bulunduğum ilin en uzak ilçesine geçici olarak görevlendirilmiş ve ilk nöbetine de minibüs içinde çömelerek 2 saat yolculuk yapmış biri olarak bunları söylüyorum. ameliyattan 15 gün sonra da kiracı olduğum için ev taşımak zorunda kaldım. halen de kiracıyım. rabbim şahittir. elbette bu şahitliği ahiret gününe saklıyorum. hakkımı dindar geçinen,müslüman geçinen bu insanlara(?) helal etmiyorum.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir