Medimagazin logo

Eşinin tabletinde aldatma delili arayan kadın doktor hapisle yargılanıyor

Beyin Cerrahı Ebru O., boşanma davası açtığı eşinin tabletinin veri depolama alanına girip delil aradı. Durumu anlayan koca şikâyetçi oldu. Ebru O.'nun 3 yıl hapsi isteniyor.
Eşinin tabletinde aldatma delili arayan kadın doktor hapisle yargılanıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ebru O. ve Mahmut Emre O. şiddetli geçimsizlik ve aldatma nedeniyle anlaşmalı boşanma kararı aldı. Çift, Eylül 2015'te aile mahkemesine başvurdu. Sabah gazetesinin haberine göre, Doktor Mahmut Emre O, kendi isteğiyle evden ayrıldı. Bir süre sonra tablet cihazının olmadığını fark etti. Bu durumu eşine sordu. Ancak eşi Ebru O. cihazın kendisinde olmadığını söyledi.

iPad'ı başka bir yerde kaybettiğini düşünen koca, herhangi bir işlem yapmadı. Ancak bir gün telefonuna gelen mesaj Mahmut Emre O'yu kuşkulandırdı. Mesajın içeriğinden sanal veri depolama alanı hesabındaki bilgilerin rızası dışında üçüncü bir kişiyle paylaşıldığını anladı. Biraz araştırınca, eşinin kaybettiğini sandığı tabletine girerek kişisel bilgilerini avukatına yolladığını tespit etti, gönderilen mesajı da buldu.

USULSÜZ DELİL EDİNME SAYILDI

Eşi Ebru O.'nun boşanma davası için tuttuğu avukatına yolladığı mesajda, "Merhaba. Emre'nin hesabına girerek binlerce şiire ulaşabilirsiniz. Ben yeni gördüm. Okumak bile istemiyorum artık. Kendimi çok kötü hissediyorum. Siz kopyalayıp işe yarar bir şey var mı, bakarsınız lütfen" ifadeleri yer aldı. Bu şekilde bilgi edinmenin suç olduğunu yazdığı cevap mesajında hatırlatan avukat ise daha sonra fikrini değiştirip bilgilerin nasıl alınacağını müvekkiline tarif etti. Mahmut Emre O., bu mesajları alıp savcılığa suç duyurusunda bulundu. Soruşturmanın ardından Ebru O. hakkında "Bilişim sistemine girme", "Özel hayatın gizliliğini ihlâl" suçlarından 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Suçlamaları kabul etmeyen Ebru O. ise şifresini Mahmut Emre O. ile birlikte oluşturduklarını, bilgisi dışında elde etmek gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Çiftin boşanma ve usulsüz delil edinme davaları sürüyor.

güncel
aldatma
doktor
Yorum (2)
bozeren
sevgili arkadaşlarım, ikinizi de tanırım. dünya güzeli insanlarsınız. lütfen saçmalamayı bırakın da, evliliğinizi sürdürmeye bakın. ama önce iş yoğunluğunuzu ve stresinizi azaltın ki, başarabilesiniz. biz de sıkıntılar yaşadık ama, biraz alttan aldık ki işi yürütebilelim. bir abiniz olarak iyi haberlerinizi bekliyorum.
15
Cevapla
Frankie Bellevan
Medimagazin çalışanı kardeşlerim : Ben bu haber ve sıklıkla yaşanan konu üzerinden , dün genel bir yorum yaptım.. Meslektaşlarımızı rencide edecek şekilde ifadeler kullanmadım.. Yanlışım varsa değerli yorumcuar , medimazin takipçisi meslektaşlarım ve kardeşlerim gereken ayarı bana verir ve sonunda da mutlaka anlaşırız.. Yani dün yaptığım yorumu yayınlayabilirdiniz.. Evliliklerini sürdürme ya da sürdürmeme konusu onların kararı.. Sorunlarını beraberce çözüp , evliliklerini sürdürme kararı almak istiyorlarsa da mutlaka "evlilikte ortaya çıkan ve çıkabilecek sorunla konusunda" mutlaka destek almalılar.. Bu konularda iyi çalışmış Evlilik ve Aile Danışmanı konularında tecrübeli değerli Psikiyatrist meslektaşlarımızdan ya da Psikolog arkadaşlarımızdan.. Sorunlarını kendi başlarına çözebilmeleri pek mümkün görünmüyor.. Baksanıza ; Sırlar (bunların içinde mutlaka aile sırları da bulunmaktadır) avukat aracılığıyla mahkemeda ifşa edilmek üzere sıkı bir şekilde çalışma yapılıyor.. Ve ayrıca şimdiden basına konu olmuşlar... Gerçekten üzücü bir durum.. Her iki meslektaşımıza da geçmiş olsun...
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir