Medimagazin logo

Erzincan Devlet Hastanesi B Blok kapandı

Yıllarca SSK Hastanesi olarak Erzincanlılara hizmet sunan ve sonra Erzincan Devlet Hastanesi ile birleştirilerek Erzincan Devlet Hastanesi B Blok olarak hizmet veren hastane kapandı.
Erzincan Devlet Hastanesi B Blok kapandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

B Blok’a giden hastalar ile Erzincan Devlet Hastanesi A Blok ve Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yönlendiriliyor. Hastanenin kapandığı ilk gün vatandaşlar zor anlar yaşadı. Daha önceden randevu sistemi ile hastaneden randevu olan hastalar, görevlilerin uyarılarına rağmen poliklinikler bölümünde doktorların gelmesini bekledi. Aracı olmayan hastalar ise Sağlık İl Müdürlüğüne ait araçlar ile mevcut hastanelere götürüldü.


Geçtiğimiz günlerde Acil Servis bölümü kısmen kapatılan Erzincan Devlet Hastanesi B Bloğu, poliklinikler ve yatan hasta servisleri ile tamamen kapatıldı. Sağlık alanında yapılan çalışmaları Vali Abdülkadir Demir bizzat yakında takip ediyor.


Sağlık alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Dr. Mesut Turan, “İlimizin bir acı gerçeği vardı. Çünkü ilimizde bir eğitim araştırma hastanesi ya da bu hastalara imkan sağlayacak uzman hekim kadromuz yahut bu hastaların tedavi edeceğimiz bir yoğun bakım servisimiz veya teşkilatlı bir ameliyat hanemiz yoktu. Şimdiden onun alt yapısını oluşturuyoruz. B Blok'un acilini, yoğun bakımını ve servisleri tasfiye edip A Blok'u güçlendirmek, Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma hastanesini güçlendirmek gibi bir fikir ortaya çıktı. B Blok'ta servis, yoğun bakım ve acil hastaları kabul etmeyeceğiz. Bu hastaları diğer iki hastanemize yönlendireceğiz. Burada çalışan uzmanların bir kısmını A Blok'a, bir kısmını da Mengücek Gazi'ye aktardık.” dedi.

erzincan
devlet
hastanesi
b
blok
kapandı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir