Medimagazin logo

'El cerrahı yok' diye doktora saldırdı

Ankara'da Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde elini tedavi ettirmek isteyen hasta, el cerrahı olmadığını duyunca sağlık çalışanlarıyla tartışma yaşadı. Gerilim, hastane güvenliğinin araya girmesiyle son buldu.
Kaynak: CNN TÜRK
'El cerrahı yok' diye doktora saldırdı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hastane koridorunda doktorla hasta arasında sinirler gerildi, sesler yükseldi. Hastanın "Oturduğunuz yerden para kazanıyorsunuz" sözleri bardağı taşıran damla oldu. Doktor 'Ben günde kaç saat çalışıyorum biliyor musun' diye tepki gösterdi.

Görüntüler Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kaydedildi. Elinde rahatsızlık bulunan bir hasta tedavi için hastaneye geldi. Doktor, kendisine el cerrahı olmadığını söyledi. Hasta sinirlendi, o diyalog tartışmaya döndü. Ama hasta ikna olmadı, sinirler gerildi. Doktor da öfkelendi, tepkisini dile getirdi.

Bir adım ötesi yumruklaşmaya varacak olan o gerginlik, hastane polisi ve güvenliğin araya girmesiyle son buldu.

doktora siddet
Yorum (27)
Coşkun KBB uzmanı
amerika birleşik devletlerinde bir uzman doktorun yıllık maaşı 344.000 dolardır, yani yaklaşık 6 milyon liradır.türkiye ile kıyaslamak için yazmıyorum.durum bu
8
Cevapla
Dr. Emekli
vatandaş ektiğini biçiyor. doktora değer verilen zamanlarda biz olabildiğince sevk etmeden tedavi ediyorduk. şimdi duyuyorum 2. basamakta tedavisi mümkün hastalar 3. basamağa sevk ediliyor. 3.badamakta ise hoca yok. ben emekli olmak zorunda kaldım. tebessümle izliyorum. çok acı tabloyu.
7
Cevapla
Dr. Emekli
eskiden el cerrahı yoktu. elinden geleni yapan hekimler vardı. ama hekime güven ve saygı vardı. şimdi. güvensizlik saygısızlık karşısında etkiyetepki riske girmeyen vakayı sayuşturan performans hastalıklısı müşteri tabirini kullanan memurlar türedi. doktor değil hekim hiç değil.
5
Cevapla
Lorenzo
hasta haklıymış, doktorun yoktan cerrah var etmesi gerekirdi.
6
Cevapla
Devrimci Derviş
memlekette adalet yok diyen muhalefet partileri de hakimlere mi saldıracak ?
6
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir