Medimagazin logo

Ege Tıp’ta mescit krizi

ODTÜ yerleşkesinde gerginliğe yol açan mescit krizinin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi mescidinin sağlıksız koşullarda olması öğrencileri ve hastaneye gidenleri isyan ettirdi.
Ege Tıp’ta mescit krizi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde geçen aylarda yaşanan mescit gerginliğinin ardından Ege Üniversitesi'nde de mescit krizi yaşandı.
DUVARLARI DÖKÜLÜYOR


Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yıllardır mescit yokluğundan yakınan öğrenciler şimdi de var olan mescitlerin sağlıksız koşullarda olmasından yakındı. Hastaneye gelen vatandaşlar da özellikle cuma namazı sırasında koridorda insanların betona oturarak namaz kıldığını, boya badana yapılmadığını, çöp bidonlarının bile koridorda tutulduğunu ifade etti. Bir öğrencinin de kayda aldığı görüntülerde duvarların dökülmesi dikkat çekti.
MORG YOLUNDA, ÇÖP BİDONLARI ARASINDA NAMAZ

Morga giden yol üzerinde bir bayan ve bir erkek mescidinin bulunduğu hastanede, vatandaşlar mescitlerin çok küçük ve sağlıksız olduğunu, namaz kılmak isteyenlerin sığmadığını iddia etti. Morga giden koridorda namaz kılmaya çalıştıklarını öne süren öğrenciler de duvarların yıkık dökük olması, koridorda çöp bidonlarının bulunması ve sağlıksız ortamdan dolayı ibadetlerini zorlukla yaptıklarını dile getirdi. Öğrenciler son derece bakımsız ve özellikle kış aylarında içine girilmez bir hal aldığını söyledikleri bina için yetkilileri görevini yapmaya çağırdı.
“GEREKLİ ÇALIŞMA YAPILACAK”


Ege Üniversitesi yetkilileri ise mescidin daha önce çok daha kötü durumda olduğunu ve düzeltildiğini belirterek, sadece cuma günleri her camide olduğu gibi yoğunluk olduğunu ve mescit alanıyla ilgili gerekli çalışmayı yapacaklarını belirtti. 

​mescit krizi
ege universitesi
tip fakultesi hastanesi
Yorum (7)
Özgür
Malesef bütün hastanelerde ibadethaneler bu şekiİde bodrum katlarda ve kötü yerlerde.Buralarda ibadet etmeyi kendine layık gören insanlarda da suç var namazda şakalaşan insanlar var bir sürü.
8
Cevapla
bozeren
benim öğrenciliğimde morgun yanındaydı. bodrum katta.. girişi de terste idi. aradan 30 sene geçmiş, demek hala düzelen bir şey olmamış. ne acı.
6
Cevapla
suna
99-2006 arasında ege üni okudum mescid aynı durumda idi. ölülerin arasından namaz kılmaya giderdik. yer olarak bakımsız ve kötü idi. 10 yıl geçmiş hala aynı.
8
Cevapla
Kamil Tas
Hastanelerde ibadethane yapılması gereksizdir. Hastanenin amacı sağlık hizmeti vermektir. O zaman kilise, sinagog, tapınak, vs... de yapılması gerekir. Acil ihtiyaç halinde namaz kılınması için yer yapılmış yetmiyor ise cami ye gidilir ...Hastane de en son gereken şey ibadethane...
2
Cevapla
doktor
Affınıza sığınarak söylüyorum; mescidleri ve namaz kılmayı gereksiz gibi görmek İmansızlıktan (ateist) gelir.bize bunca nimetleri veren Allah a şükrü ve ibadeti zul görmek KÖRLÜKtür.Anlayabilen ve düşünebilen insan için en büyük ihtiyaç,mescid ve namazdır.vaktinde yapmak zorunluluğu vardır.saygılarımla.
17
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir