Medimagazin logo

Dr.Ersin Arslan'ın eşine "şehitlik" belgesi verildi

Ambulansa yol vermeyen veya ambulansın peşine takılan araçlara cezai işlem uygulanacak
Dr.Ersin Arslan'ın eşine "şehitlik" belgesi verildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Türkiye'de ilk olarak Gaziantep'te ambulanslara kamera takılmasıyla birlikte, bazı olayların yaşanmasının önüne geçildi. Gaziantep Sağlık İl Müdürü Metin Karakök, önceden her ambulansta bulunan 2 tane kamera sayısının faydasını gördükten sonra kamera sayısını 3'e çıkardıklarını, bu sayede yaşanan olumsuz olayların önüne geçtiklerini ve kameraların caydırıcı nitelikte olduğunu kaydetti.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü ile de bir çalışma yürüttüklerini belirten Karakök, "Ambulanslara yol vermeyen veya ambulansın hemen peşine takılarak takip eden araçların plakasını trafiğe bildireceğiz. Polis güçleri de bu araçlara cezai işlem uygulayacak. Trafik polisleriyle birlikte el ele vererek bu işi iyi noktaya getirdik." dedi.

Karakök, kamera takılmasıyla ambulansların vakaya ulaşma hızının 10 dakika olduğunu, polisle yürütecekleri çalışma ile bu süreyi 7 -8 dakikaya indirmeyi amaçladıklarını belirtti. Karakök, ambulanslara kamera takmalarındaki amaçları şu şekilde açıkladı: "İlk olarak personelimizin emniyeti sağlamak istedik çalışanlarımızın güvenliği açısından. Şikayette bulunmaya çekiniyorlar, şikayet edemiyorlar, eşkali dahi bildiremiyorlardı. En azından bu sorun giderilmiş oldu. Kameralar takıldıktan sonra personelimiz hiçbir şiddete maruz kalmadı. Caydırıcı bir özellik oldu. Bunun yanında ambulans geç geldi şikayeti de ortadan kalktı."

NÖBETÇİ ECZANELERİN LİSTESİ DİJİBOARDLARDA YER ALACAK

Eczanelerin camlarına asılı olan nöbetçi eczanelerin listesinin bazı vatandaşlar tarafından alınarak götürüldüğünü ve hem eczacının hem diğer vatandaşların zarar gördüğünü dile getiren Karakök, bu durumun önüne geçecek yeni bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Karakök, "Kağıt yapıştırmak ilkel bir hal almıştı. Biz de bu duruma yeni bir çözüm getirmeyi düşündük. Şehitkamil ve Şahinbey belediyeleri ile birlikte yürüttüğümüz çalışmayla nöbetçi eczanelerin listesi dijibordlara yansıtılacak. Kışın saat 18.00-08.00, yazın 19.00- 08.00 arasında dijibordlarda nöbetçi eczaneler listesi yer alacak. Artık insanlar buralardan öğrenebilecekler. Tabi bu dijibordlar yetmeyecek. Onun için bütün özel, kamu ve üniversite hastanelerin acillerinde de yayınlanacak. Camlara kağıt yapıştırma devri kapandı." diye konuştu.

DOKTOR ERSİN ARSLAN'IN EŞİNE ŞEHİTLİK BELGESİ VERİLDİ

Bir hasta yakını tarafından bıçaklı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden Dr. Ersin Arslan'ın eşi Sibel Arslan'a Sağlık Bakanlığı tarafından şehitlik belgesi verildi. İl Sağlık Müdürü Karakök, "Bakanlığımız tarafından Sibel Hanım'a şehitlik belgesi verdik." dedi.

dr.ersin
arslan'ın
eşine
"şehitlik"
bekgesi
verildi
Yorum (2)
İG
"Bakanlığımız tarafından Sibel Hanım'a şehitlik belgesi verdik." vay canına fiyakaya bakar mısınız. çok önemli bir adım... evet ama yetmez. bence feth-i kabir yapıp naaşına da iliştirilmeli. çünkü "işbu ru-yi zeminde mer'i tefhim olunan varaka-i şehadetin taht-el arz mevtaya nüfuzu ve fevaidi bilakabildir". çocuk mu kandırıyorlar yoksa kendilerini mi? seremoni ritüelini katedral papazlarını mı ısmarlamışlar acaba? sırada cennetten arsa ve köşk tapusu vermek var. kim tutar sizi. sağlıktaki kepazeliği semaya taşımaya hazırlanıyorlar. Sibel kardeşimizin acılarını bir kez daha derunumda paylaşarak sabır niyaz ediyorum.
0
Cevapla
Frankie Bellevan
halkı sürekli doktorlara karşı kışkırtın.daha sonra da ölümüne sebep olduğunuz ersin kardeşimizin eşine günah çıkarır gibi şehitlik belgesi verin.melike erdem kardeşimizin ailesine de şehitlik belgesi vermeyi düşünüyor musunuz? artık sağlıkçılar için de şehitlik belgelerini rutine bindirirsiniz.ama hekimleri bu belgelerle avutacağınızı,kandıracağınızı hiç düşünmeyin.hekimler bu lokmayı yutmaz.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir