Medimagazin logo

Dört tıbbiyelinin yarışacağı seçimin tarihi belli oldu

İstanbul Üniversitesi (İÜ) rektörlük seçimi, 20 Aralık'ta gerçekleştirilecek.
Dört tıbbiyelinin yarışacağı seçimin tarihi belli oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İÜ'den yapılan açıklamada, 2013-2017 dönemi rektörlük seçiminin 20 Aralık'ta Fen Fakültesi'ndeki Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu'nda yapılacağı bildirildi.

Rektörlük için dört adayın yarışacağı belirtilen açıklamada, 19 Ocak 2009'da rektörlük görevine başlayan Prof. Dr. Yunus Söylet'in yeniden rektörlüğe aday olduğu hatırlatıldı.

Açıklamada, rektörlük seçimleri için İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel ve Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faruk Erzengin ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Keleş'in de aday olduğu belirtildi.

Seçimlerde 2 bin 500'ün üstünde profesör, doçent ve yardımcı doçentin oy kullanacağı kaydedilen açıklamada, ''Seçim mesai saatinde başlayıp, mesai bitimine kadar sürecek. İlk önce öğretim üyelerinin isimlerinin bulunduğu listeden kura yoluyla seçim kurulu belirlenecek. 50 kişilik bir ekibin görev yapacağı seçim salonunda öğretim üyeleri 8 sandıkta oy kullanacak. Rektörlük seçimleri internetten canlı olarak da yayınlanacak'' denildi.

i̇stanbul üniversitesi rektörlük seçimi
i̇ü rektörlük seçimi
rektörlük seçimi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir